Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért olyan megrögzött helyesí...

Miért olyan megrögzött helyesírás mániás pár ember a neten?

Figyelt kérdés

Most nem arról beszélek, hogy ha valaki 6 szóba 7 hibát ejt, hanem arról hogy ha valaki elüt 1-2 betűt,vagy nem kezd minden mondatot nagy betűvel, akkor miért kell egyből belekötni?Vagy valakinek ez élvezet?Én nagyon utálom az ilyen nyelvtan nácikat akik minden helyesírási hibába belekötnek,még ha az csak egy pont a mondat végén is.

Miért kell ilyen kötöttnek lenni?


2015. júl. 29. 22:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
A mondatok után miért nem teszel szóközt? Ez neked élvezet?
2015. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

* szóbaN

** akik előtt vessző

*** kérdőjelek után szóköz


Erre áll fel a nudlim. Megyek, játszok vele egy kicsit.

2015. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ja, pont erre gondoltam...
2015. júl. 29. 23:09
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Ráadásul a nyelvtannáci az egy szó…


Amúgy valószínűleg arról van szó, hogy valamikor nagyon besokallt nekik, hogy milyen helytelenül és olvashatatlanul írnak egyesek, aztán elhatározták, hogy csak szólnak már nekik a hibákért, és annyira belejöttek, hogy megszokásból már azokba is belekötnek, akik teljesen olvashatóan írnak. Vagy az is lehet, hogy csak ilyen maximalisták. Akik megszokásból csinálják, azokat általában amúgy könnyű lekapcsolni, mert ők is hibáznak néhány soronként, ha ilyet látok egy elfogadható helyesírású kérdés* alatt, akkor általában nem a kérdező, hanem a túlbuzgó kolléga ellen fordulok.


*Ez a kérdés, még bőven elfogadható helyesírású, csak a témája miatt muszáj belekötni, mert az vicces. És itt egy harmadik indok, néha a béna helyesírás miatt félreérthető a kérdés, ami lehetőséget ad viccből kifigurázni. Bár ez lehet, hogy nem simán a nyelvtannáciság, hanem nagyobb részt a trollkodás kategóriája.

2015. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4. Az helyesírás ellenőrző jelzett, amikor egybeírtam
2015. júl. 29. 23:35
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Én azt hatalmasabb problémának találom, hogyha valaki szól, hogy valamit rosszul írtál vagy valami, akkor ő rögtön "nyelvtannáci" lesz. Persze ez alatt nem az elütéseket, illetve a kisebb helyesírási hibákat értem, hanem a súlyosabb hibákat, vagy ha direkt úgy ír, hogy tényleg nehéz legyen kibogozni, hogy mit is akar. Persze, vannak olyanok, akik átesnek már a ló túloldalára, valószínűleg ők az a kategória, akik általános iskolában sorra nyerték a különböző nyelvészeti versenyeket, aztán nem termett nekik több babér, és ezzel legalább fontosnak (értékesnek) érzik magukat.


Akik pedig szólnak a szembetűnő hibákért (megjegyzem, hogy nem lenne nagy megerőltetés nagy kezdőbetűt és mondat végi írásjelet használni), azok csak igényesek, illetve úgy vélik, hogy aki nem ügyel a helyesírására, az az élet többi területén is (vélhetőleg) igénytelen.

2015. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Két fiktív kérdés illusztrációnak:

1. Mien kappát vegyek a parradics om eggyellééshez?

2. Hogyan lehetek szinésznő?


Szerinted, melyik helyesírását fogom kifogásolni?

(Egyik tevékenységet sem le/fel értékelve).

2015. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Az a vacak arra a szóra is jelez, hogy troll… De látom, te is pontosan a lényegét találod meg egy hozzászólásnak. A többi része a hozzászólásomnak mennyire elégített ki?


(Amúgy szerintem az alapján a szabály alapján kell egybeírni, ami alapján a fizikatanárt is. Különírva egy 'nyelvtan' tulajdonságú szélsőjobbost jelentene, de a 'nyelvtan' szó magában nem egy tulajdonságot jelent. Egybeírva meg ugye egy olyan valakit jelent, aki olyan válogatós a nyelvtannal, mint a nácik az árjákkal. – Szóval a lényeg, hogy gondolkozni is szabad, mert a gép olyat még nem tud.)


> „megjegyzem, hogy nem lenne nagy megerőltetés nagy kezdőbetűt és mondat végi írásjelet használni”

Ezzel kapcsolatban azt jegyzem meg, hogy ezek nagyon sokat javítanak egy hosszabb szöveg olvashatóságán. Ha minden üzenet egy mondatból állna, akkor valóban nem volna olyan fontos, viszont egy hosszabb folyó szövegnél iszonyatosan sokat számít, és sajnos a cseteken az igénytelenebbek leszoknak róla. (A cset szót is aláhúzza a gép.)

2015. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem igencsak túlzol, egy-két betű elütése vagy egyetlen pont elhagyása miatt nem szoktak szólni, én legalábbis nem emlékszem ilyesmire, pedig elég sokat olvasok. Szóval biztos nem egy általános jelenség.


.......


Az eddig felsorolt 4 hibádon kívül a továbbiak:

helyesírás-mániás

arról, hogy

nagybetűvel

Szórendi:

"még ha az csak egy pont is a mondat végén"


Tehát e rövid szövegedben összesen 8 hiba van. (A mondatvégi írásjelek utáni szóköz hiányát egynek számolva a háromszori előfordulás ellenére.) Ez korántsem kevés...

2015. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező, ez kicsit bonyolultabb. Itt az igényesség különböző szintjeiről van szó. Vannak, akik az életük minden területén magasabb minőséget igényelnek, és vannak, akik nem. Aki például a nehezen viseli egy vessző hiányát, vagy egy ragozási hibát, az hasonlóan nehezen viseli a piszkos ruhát, vagy szemetes udvart (akár utcát). És vannak, akiket ez kevéssé zavar.
2015. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!