Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt annyian,...

Miért hiszik azt annyian, hogy egy 12-15 éves gyerek nem fogalmazhat normálisan és írhat helyesen?

Figyelt kérdés

De komolyan. Engem ez rettenetesen irritál, és akárhányszor meglátom az olyan kaliberű hozzászólásokat, hogy "tuti kamu, egy X éves gyerek nem tud így fogalmazni", legszívesebben nyúlnék a pisztolyért, hogy fejbelőjem magam...

15 vagyok. De már 11-12 évesen is tudtam fogalmazni, 13 évesen pedig 20-nak néztek írás alapján. Minden velem egykorú barátom ilyen, egyébként.


Miért kell általánosítani pár "vok, sztem, osztájtárs, juk"-os idióta miatt?



2015. febr. 4. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért, mert sajnos a többség ilyen! Szerencséd van, hogy a te baráti köröd az értelmesek közé tartozik!
2015. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Én még nem hallottam ilyet amit te írsz.


egyébként a vok sztem rövidítések, egy csetfelületen teljesen jól megállják a helyüket, és semmi közük az életkorhoz.

2015. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ebben a világban ahol már a telefonod szinte kitalálja hogy mit akarsz írni, nem kéne vok-ozni meg stb... De csak azért mert ők nem voltak olyan szinten ennyi idősen, és műveletlenek :)
2015. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek. Ezen az oldalon már arra is volt példa, hogy privát üzenetben fordult hozzám pár tanácsért egy kérdező. Mellékesen megkérdezte a koromat, én pedig - minek is tagadjam? - megírtam, hogy tizennégy vagyok. Azóta nem válaszolt, pedig x hét után igazán szakíthatott volna erre két percet. Ha akart volna. De hát kinek is lenne szüksége segítségre valami gyökértől, aki korát meghazudtolóan értelmes mondatokat ír?

Nos, elkeserítő lenne, ha a jövő írói abból a rétegből kerülnének ki, ami alapján sokan általánosítanak. De minden bizonnyal nem te, a baráti köröd, az én baráti köröm egy része és jómagam vagyunk az utolsók, tehát fel a fejjel! :)

2015. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Utolsó, a szitu ismerős... Nem véletlenül nem szoktam kort írni válaszadásnál, csak ha olyan, hogy fontos kiemelnem, mennyi idős vagyok (pl. egy felnőtt kamasztéren kérdez). :)

Egyetlen tanárom volt/van, aki azt mondta, hogy a diákok néha igenis lehetnek okosabbak valamiben a felnőttnél, de ezzel nem csak a legtöbb tanár, de a legtöbb felnőtt sem ért egyet = nem szabad kort írni tanácsadásnál. :)

2015. febr. 4. 17:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor én is erre gondoltam, de igen nehéz kikerülni az egyenes "Amúgy hány éves vagy?" kérdést. :D
2015. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én már 27 éves vagyok, de engem is kiakasztanak az ilyenek. Csak mert ő segghülye volt, és nem tudott egy épkézláb mondatot összerakni, nem jelenti azt, hogy senki más nem képes rá. És annyira szánalmas, amikor óriási nagy meggyőződéssel állítják, hogy "biztos nem gyerek, ez kamu".


Nézd meg, hogy a felnőttek többsége hogy ír itt. (Vannak, akik például az előző mondatomban betettek volna egy vesszőt a "hogy" elé, mert annak idején szabályt tanultak meg, és nem fogják fel, hogy az itt a "hogyan" rövidítése.)


Olyanokat írni, hogy "ez miatt" és "amég"... ezek azért elég nagy hibák.

2015. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy látom (és mások is úgy látják), hogy én jól fogalmazok. Pedig 12 évesen sikított a tanár, amikor elolvasta az írásomat és karót adott rá. És most belátom, hogy igaza volt. Szerintem függetlenül attól, hogy valakiből író lesz vagy sem, 12-15 évesen a többség pocsékul fogalmaz, egyszerűen azért, mert még nem találkoztak olyan sok szöveggel, nem tapasztalhatták meg, hogy hogyan kell helyesen fogalmazni. Tisztelet a kivételnek!
2015. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Számomra egyáltalán nem tűnsz idősebbnek az írásstílusod alapján, de való igaz, hogy előfordul ez a jelenség itt gyakorin.
2015. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as, csak azt bizonyítod, amit a kérdező mond. Azért, mert te azt hitted, hogy jó vagy, és kiderült, hogy nem, nem azt jelenti, hogy más sem lehet jó.
2015. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!