Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért hívjuk így őket?

Miért hívjuk így őket?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy néhány régen élt híres külföldi ember nevét honosítjuk? Például Kolombusz Kristóf, Verne Gyula.
2010. márc. 16. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen ez divat volt. Akkor még őriztük a nyelvünk tisztaságát, és még a neveket is lefordítottuk. Ami így került be a köztudatba, azt így hagyták. De manapság már nem nyúlnak méltó módon a nyelvünkhöz. Özönlenek a külföldi jövevényszavak és nevek.
2010. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
A nyelvújítás időszakában történtek ezek a magyarosítások, és a hagyományban már benne vannak. Viszont az még mindig kérdéses, hogy vajon miért magyarosítjuk pl az angol uralkodóház családtagjainak nevét.
2010. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszenek a magyarosított nevek. Az említésükkel kifejezzük azt is, hogy mi, magyarok említjük. Ez nemcsak nemzeti öntudatot jelent, hanem egy kis elfogultságot vagy közvetlenséget is. Dermedten hallottam, hogy a franciák magát Jupitert is "Zsüpiter"-nek ejtik, Jókait pedig - állítólag - "Morisz Zsoké" néven mutatták be. Miért ne? Én örülök, ha valaki lefordítja a nevemet a maga nyelvére.
2010. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól nem sekélyesedik el a nyelvünk, hogy megadjuk a tiszteletet mindenkinek és a nevén szólítjuk. Merhogy szegény Verne "Gyula" is kissé meg lett volna lepődve.Szerintem az a helyes, ha lehetőleg a helyes kiejtésmóddal honosodik meg egy idegen ember idegen neve. Attól még szerethetjük.
2010. márc. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!