Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az "öregasszony", "öregember"...

Az "öregasszony", "öregember" szavak miért lettek sértőek?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen mind a kettő teljesen normális, régies kifejezés, ahogy az "anyád" is. Ma mégis negatív jelentéseket kaptak.

De miért sértő az, ha egy néninek azt mondják, hogy öregasszony? Hisz az öregasszony annyit jelent, hogy egy idős nő, aki férjnél van.

Ehhez képest, ha valakire azt mondják, hogy öregasszony, megsértődik.


Miért lettek ezek bántó szavak? Egyáltalán mi ebben a bántó? Ha én 80 éves lennék, én nem sértődnék meg, ha öregembernek neveznének, mert az volnék.



2015. dec. 24. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, en meg nem talalkoztam olyannal, aki az oregasszony kifejezesen emgsertodott volna - de azert ez elegge kontextus fuggo is. Ha valakihez hozzavagod, hgoy te ehhez ugysem ertesz te oregasszony, akkor jogos a megsertodes. Szovegkornyezet fuggo :)
2015. dec. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam, aki szerint a "megdöglött" hangzik gorombán. Egyébként a vénasszony is ilyen. Például ezt gyakran használják mifelénk "utálatos vénasszony/vénember"kifejezésként. Így már tényleg sértő. Sőt, egyik barátom szerint a "tata" is csúnya, pedig ahol én lakom, ott teljesen természetesen alkalmazzák unokák a nagyapjukra.
2015. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mert sok aszott vén kva fiatal fszt akar, a taták meg fiatal pcsát
2019. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!