Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ebbe a mondatba kell vesszőt...

Ebbe a mondatba kell vesszőt tenni?

Figyelt kérdés

Mivel az írók nagyszerűen megcsavarták a történéseket, a döntések érezhető súlyként nehezednek a vállunkra.


Ide szükséges a vessző? Kicsit fáradt vagyok már, és nem vagyok teljesen biztos benne. Amiért úgy gondolom, hogy kell oda a vessző az az, hogy lehetne ott a vessző után egy ezért, vagy így szó.


2016. aug. 12. 01:24
 1/5 Mojjo ***** válasza:
85%
Jól gondolod, kell a vessző.
2016. aug. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2016. aug. 12. 01:34
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
kell vessző
2016. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BringaManó ***** válasza:
53%
Alapvetően azért kell, mert két külön tagmondat, vagyis – ez esetben – akár két külön mondat is lehetne, ha egyszerűen kettényisszantanád (a "mivel" kötőszó nélkül persze).
2016. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kell a vessző. Én ilyenkor mindig odaképzelek egy szócskát. Ide illene az "ezért", az elé kell vessző, így kell a mondatba. Tudom, bután hangozhat, de mindig beválik.
2016. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!