Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan helyes: USA-ban vagy...

Hogyan helyes: USA-ban vagy USÁ-ban?

Figyelt kérdés

2016. szept. 8. 12:54
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Hát, már utaltam arra, hogy senkit nem érdekel - rajtad kívül - az egófuttatásod. Jelzem (mert láthatóan nem jöttél rá erre magadtól), hogy korábbi és utóbbi írásodat sem olvastam el, számomra felesleges és érdektelen.


Nyilván téged nagyon komolyan érint az egód, ezért írtál már megint annyit.

2016. szept. 9. 06:17
 12/32 2*Sü ***** válasza:
31%

> senkit nem érdekel - rajtad kívül - az egófuttatásod


Ettől az egom semmivel sem lesz több. Miért lenne? Nota bene úgy tűnik pl. Talintulli pl. elolvasta amit írtam. Meg ez egy nyilvános oldal, bárki ide tévedhet, akár évek múlva is, valamilyen szempontból részletkérdés, hogy téged kérdezőt mennyire elégít ki a válasz, vagy mi érdekel és mi nem, mit olvasol el és mit nem.


> Jelzem (mert láthatóan nem jöttél rá erre magadtól), hogy korábbi és utóbbi írásodat sem olvastam el, számomra felesleges és érdektelen


Tehát olyan írás tartalmáról nyilvánítottál véleményt, amit el sem olvastál. Igazán bölcs hozzáállás ez. :-)

2016. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Megint jelzem, hogy kerestem, mielőtt kérdésemet feltettem volna e helyt.


Meg is találtam a választ, tehát megfelelően kerestem, de úgy emlékeztem, hogy korábban más volt a szabály. Nem állok úgy hozzá, hogy egy helyesírással foglalkozó, kizárólag arra szakosodott weboldal maximálisan megbízható volna, hiszen emberek készítik azt is, tévedhetnek.


Emiatt kérdeztem meg itt is, hátha ír valaki számomra hasznos dolgot.


Tehát az összes itt hozzászóló tévedett abban a tekintetben, hogy egy olyan ember volt a kérdés feltevője, aki képtelen megkeresni valamit.


Ugyanakkor, ha egy olyan emberrel találkozunk - akár "virtuálisan", pl. itt a gyékán - aki nem tud keresni, neki segíthetünk (rávezethetjük a válaszra) kedvesen is, osztó, leosztó, kioktató, felsőbbrendű stílus nélkül is, pont azért, mert a gyengébb képességű embereket embertelen lenézni, lekezelni, ostobának tartani.



Sü:

Az egocentrizmus fő pillére, hogy az énközpontú ember tagadja állapotát, azaz a "nem is vagyok egoista" álláspontot képviseli.


Saját korlátain túlnézni nem képes.


Így nem csodálkozom vagy lepődöm meg azon, ha nem észleled saját egocentrikusságod voltát.


Nagyon úgy tűnik, hogy Talintulli valamiféle idétlen követőd, aki ide is csak azért írt, hogy a te és saját - általatok hitt - felsőbbrendűségével kérkedjen, másokat lenézzen.


Sü, amit először írtál ehhez a kérdéshez, azt elolvastam, a többi bejegyzésedet nem, de pár szót elcsíptem azokból.


Amiatt, mert az először írt hozzászólásod töményen lekezelő stílusban íródott, nem olvastam el a többit.


A felsőbbrendű nézőpont nekem nagyon nem szimpatikus és szívem joga, hogy az ilyen stílusú emberek monológjait ne olvassam el.

2016. szept. 10. 08:28
 14/32 2*Sü ***** válasza:
36%

#13 > Nem állok úgy hozzá, hogy egy helyesírással foglalkozó, kizárólag arra szakosodott weboldal maximálisan megbízható volna, hiszen emberek készítik azt is, tévedhetnek.


Most tegyük félre a konkrét kérdésedet, a konkrét esetet, és a közöttünk kialakult szituációt. Úgy általában írom azt, amit írok:


Nem, valóban nem maximálisan megbízható. De még mindig jóval megbízhatóbb egy kimondottan helyesírással foglalkozó honlap, lektorált tartalommal, szűk körű válaszadói réteggel. Egy ilyen oldalt általában olyanok hoznak létre, akiknek ez a hobbijuk, szívügyük, ilyen módon jobban ismerik azt a speciális területet, amit honlapjuk témájául választottak.


A keresésnél kell forráskritika. Nem mindegy, hogy valamit egy szakoldalon, elismert oldalon olvasol, egy általános fórumon, a Blikk oldalán, vagy a pistikehonlaptyaXDXDXD.gportal.hu -n. Ilyen szempontból viszont a tematikus oldalak esnek erősebben latba.


Ha több tematikus, elismert, nívós oldalon is ugyanazt a választ találod, akkor meg jóval növeli annak az esélyét, hogy a válasz helyes.


Valóban nem lehet 100%-osra venni, hogy egy helyesiras.blog.hu-n talált válasz valóban helyes, de még mindig jóval nagyobb eséllyel az, mint egy általános fórumon – mint pl. a gyakorikerdesek.hu –, ahol a válaszolók átlagban jóval kevésbé hozzáértők. Persze vannak itt is komoly szakemberek, nyelvészek, nyelvtantanárok, vannak segítőkész, bizonyos tudással rendelkező, de nem profi válaszolók – mint pl. én –, meg vannak idióták, trollok, szándékosan rossz választ adók is.

2016. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 2*Sü ***** válasza:
36%

A többi felvetésedre is szívesen válaszolok, illetve válaszolok újra, persze feleslegesen nem akarom koptatni a billentyűzetet. Ha nem olvasod el, nem vagy kíváncsi a válaszra, akkor én sem tartom szükségét, hogy kifejtsem a véleményemet, hiszen téged ilyen módon – ha olvasatlanul hagyod a válaszaimat – nem tudlak meggyőzni semmiről. Magamról tudom, hogy milyen vagyok és milyen nem. Aki idetéved, az meg objektíven – de akár részrehajlóan is – meg tudja ítélni, hogy ki milyen – írtunk hozzá eleget –, bár így, hogy néhány reflektálásodat úgy tűnik valaki jelentette és a moderátorok törölték, kissé torzít a képen, de szerencsére a saját válaszaimban javarészt beidéztem azt, amire reflektáltam. Ha rosszul is ítél meg valaki engem, vagy téged, azzal sincs különösebb probléma, ettől egyikünk sem lesz kevesebb, hülyébb, szegényebb, betegebb, alacsonyabb, kopaszabb, de még csak igaza sem lesz kevésbé egyikünknek sem.


Ha viszont valóban kíváncsi vagy a véleményemre, az én nézőpontomra, reflektálásomra, és el is szeretnéd olvasni azt – ami persze nem jelenti azt, hogy el is kell fogadnod, egyet is kell, hogy érts vele –, akkor nem vagyok semmi rossznak elrontója, és szívesen szánok rád időt, energiát, reflektálok arra, amit írtál.

2016. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Ismerek jó pár alkoholistát, aki tagadja, hogy az.

Ismerek másokat is, egyéb szenvedélybetegségekben sínylődő embereket is, akik tagadják betegségüket.


Aki nem látja be azt, hogy egoista, ő marad az végképp, hiszen hogyan állna szándékában változtatni valamin, amit képtelen önmagának beismerni.


Azokon az embereken figyelhető ez meg gyakran, akik azt képzelik magukról, hogy az intelligenciahányadosuk elég ahhoz, hogy magukat felé helyezzék más embereknek.


Azokban az esetekben, ahol a magas IQ - pláne, a vélt - nem társul szintén színvonalas EQ-hoz, az egyén számára kellemetlen dolgok fognak kisülni.


Mindegyikőtök tévedett. Ennyi. Ez a lényeg.


Ítélkeztetek, tévedtetek, próbáltatok kioktatni, lekezeltetek valakit, akit nem is ismertek, de ezzel magatokról festettetek le olyan képet, amit most persze nem akaródzik beismerni.



Egyébként, ha a moderátorok szerették volna törölni ezt a kérdést, feltételezhetően már megtették volna. Vélhetően mostanában nincs már olyan szabály, hogy egy kérdést egyszer lehet feltenni, de ha van, akkor senkit nem érdekel, zavar, érint, mivel rengeteg egyforma kérdés van feltéve.


Úgy tűnik, az fájt nektek, hogy leírtam az igazat, pedig pontosan rólatok szólt - hát, igen, ez az egoizmus fő mutatója - semmit nem akartok belátni.


Ja és ha valamelyikőtök töröltetni szeretné ezt az egész kérdés-reagálás halmazt, akkor nyugodtan tegye azt, engem nem érint. Az is csak a ti szembenézésre való képtelenségeteket mutatná, ahogyan az eddigi magatartásotok.

2016. szept. 10. 17:39
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsó hozzászólásodhoz csak két dolgot fűznék:


1. Te pontosan ugyanezeket produkálod.

2. Ha még igaz is, amit írsz, ki vagy te, hogy bárkinek megmond az igazat?


Kezdem egyre inkább azt hinni, hogy csak egy szánalmas kis troll vagy...

2016. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 2*Sü ***** válasza:
0%
Kérdező: Érdemben nem reagáltál a #15-ös felvetésemre. Hacsak máshogy nem döntesz, addig ezt egyelőre nemleges válasznak tekintem.
2016. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

Sü: látom, mégsem tanulsz...


(egy követőd)

2016. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Nekem sem kerülte ám el a figyelmemet, Sü, hogy érdemben nem válaszoltál a 13-as, 16-os hsz-ra.


Nem mintha erre szükség volna, ezért nem is hiányolom.


Érdekes dolog a következő. Van a gyékán egy 2xSü nevű felhasználó is, nemrég láttam egy hozzászólását. 14%-os "hasznosságú" "válaszokat" ad az illető.

Micsoda véletlen egybeesés lehet a neveitek hasonlósága...

2016. szept. 12. 08:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!