Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan helyes: USA-ban vagy...

Hogyan helyes: USA-ban vagy USÁ-ban?

Figyelt kérdés

2016. szept. 8. 12:54
1 2 3 4
 21/32 2*Sü ***** válasza:
0%

> Nekem sem kerülte ám el a figyelmemet, Sü, hogy érdemben nem válaszoltál a 13-as, 16-os hsz-ra.


Igen, ezért is kérdeztem, hogy válaszoljak-e rá, vagy sem. Ha nem olvasod el, akkor nem teszem. Ha igen, akkor mond azt, hogy „kíváncsi vagyok a válaszodra, leolvasom azt”, és akkor megteszem.


> Érdekes dolog a következő. Van a gyékán egy 2xSü nevű felhasználó is, nemrég láttam egy hozzászólását. 14%-os "hasznosságú" "válaszokat" ad az illető.


Röviden: Nem véletlen egybeesés. Megerősítem: az az én régi fiókom. És van magyarázat arra is, hogy az az azonos stílusban és tartalommal, azonos témakörben adott több száz, illetve több ezer válasz ellenére miért olyan alacsony ott az értékelésem, miért olyan magas itt, és miért kellett regisztrálnom újra. De ezt is akkor írom le, ha elolvasod. Tehát goto #15-ös válasz.


@Talintulli #19: > Sü: látom, mégsem tanulsz...


Miért? Ne mond, hogy téged nem szórakoztat ez az egész szókarate. :-)

2016. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nem szükséges kifejteni, hogy miért annyi a %-od.


Folytatva a korábban megkezdett felsorolást - a szenvedélybetegségek között ebben a században megjelent a netfüggőség.

Ezen a felületen is felmérhető könnyen, hogy kinek van kényszere állandóan a gyékán lógni és "válaszolni".


Amit tanulni lehetett volna például: mások emberszámba vétele, kedvesség, jóindulatúság, egoizmus csökkentése, előítéletmentesség.

2016. szept. 14. 05:58
 23/32 A kérdező kommentje:
"több ezer válasz"...
2016. szept. 14. 05:59
 24/32 2*Sü ***** válasza:
0%

> Nem szükséges kifejteni, hogy miért annyi a %-od.


Gondolom akkor ez vonatkozik a többire is, nem vagy kíváncsi a többiről kifejtett véleményemre sem. Ergo szépen magunkban is tarthatjuk azokat. Hogy mit gondolsz, milyen képet alakítasz ki valakiről, az a magánügyed. Hogy ehhez milyen – javarészt logikátlan vagy megalapozatlan – érveket gyűjtesz, az is a magánügyed. Hogy én mit gondolok magamról, rólad, az meg az én magánügyem. Ha nem vagy párbeszédképes, akkor nem lesz párbeszéd, a dolgot a magam részéről lezárom. Persze ettől függetlenül te nyugodtan elismételheted 20 válaszban önmagadat ismételgetve, de ettől nem lesz se kevésbé igaz, se kevésbé fals.


A probléma az, hogy adott egy konfliktus. Ennek oka egy nem biztos, hogy szerencsés megnyilvánulás volt a részemről, amit el is ismertem, elnézést is kértem érte. De te konfliktuskezelésből megbuktál, ahelyett, hogy elfogadtad volna és lapoztál volna, ehelyett vagy egy tucat negatívumot írtál le rólam durva sértésnek szánva, míg én kvázi egyet sem. Ez nem vélemény, hanem a válaszokat visszaolvasva objektív tény. Szálkákat kerestél a szememben, minél többet, olyat is, ami nincs is ott, mert volt egy feledhető, és feloldható konfliktushelyzet, de te mélyíteni akarod ezt a konfliktust. Hogy ez jellemhiba, vagy pusztán szórakozás részedről, azt nem tudom, ezt ítélje meg mindenki, aki erre jár maga.


Nos ez engem nem különösebben zavar, így majdnem 40 évesen találkoztam már ennél meredekebb dolgokkal is, vannak fontosabb ügyek is az életemben, nincs jelentősége az egésznek. Egy ideig érdekes volt, mint afféle pszichológiai helyzetgyakorlat, de az igaztalan sértések leperegnek rólam, hiszen igaztalanok. Az valós jellemhibákkal való szembesítés sem zavar, vannak ilyenek bennem is, én sem vagyok szent. De ezeket meg vagy igyekszem javítani magamban, de minimum elismerni őket, akár nyilvánosan is. A több tucat sértés közül van olyan, aminek van alapja. Nekem nem derogál, ha leírom magamról, hogy hajlamos vagyok a lustaságra – amit nem hoztál fel –, néha egy csipetnyi cinizmusra, vagy éppen valóban kicsit ráfüggtem a gyakorikerdesek.hu oldalra. Ez így van. Hiba? Meglehet. Aki ismer, az úgyis az erényeimmel – amit megint ismer – teszi a hibáimat a mérlegre, és megítél ilyennek, vagy olyannak. Aki meg nem ismer, az szabadon gondolhat rólam bármit, az rám, vagy az égvilágon semmire nincs hatással.


Mindenesetre a dolgot akkor véglegesen lezárom, a kérdést nem követem tovább, mert nagyjából ki lehet találni a következő válaszaid lényegi tartalmát. Ha olyan felvetésed van, amire választ is vársz, akkor privátban tudsz nekem üzenni, én nem zárkózom el előle.

2016. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Végre.
2016. szept. 14. 10:43
 26/32 A kérdező kommentje:

Ja és - számodra természetesen - legutóbbi irományod is színtiszta önigazolás.


Egyáltalán nem értetted meg az írásaim lényegét. Egyszer talán megérted.

2016. szept. 14. 10:53
 27/32 Vadkorte81 ***** válasza:
0%
Jo sok idotok van a hulyesegre...
2016. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Vadkorte81 ***** válasza:
6%

Meg csak most latom hogy 49% ban adok hasznos valaszokat:D..Pedig mindenkit csak kifigurazok itt aztan jokat nevetek hogy komolyan veszik es lereagaljak:)


Minuszoljatok le lecci mert valaki meg komolyan vesz:D

2016. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 falmyzin válasza:

Ez egyszerűen beteg fölfogás. Szégyenletes az oldalt így lealázni.

Olyan nehéz lett volna egyszerűen jelezni a rendszernek a duplikációt? Csodavirágszavak ömlengése minimum ugyanolyan hiba mint ahogy valaki nem vesz észre egy duplikációt vagy alap nyelvtani kérdésekben tájékozatlan! Az ekkora mértékben való ömlengés pedig már shrink-ért kiált.

2018. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 2*Sü ***** válasza:
Nos, te is sikeresen szaporítottad az amúgy több, mint két éve feltett és régen elfelejtett kérdésre érkezett válaszok számát. ;-)
2018. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!