Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írjuk helyesen?

Hogyan írjuk helyesen?

Figyelt kérdés

Pl.

Pató Pál, A Magyar Kényelem és A Nemesi Tevékenység Megújulásért Közhasznú Alapítvány,

vagy:

Pató Pál, a Magyar Kényelem és a Nemesi Tevékenység Megújulásért Közhasznú Alapítvány



2017. márc. 2. 08:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Bringa Manó!

Mindkét 'a' az alapítvány nevében belül van....

:)

2017. márc. 4. 08:43
 12/12 BringaManó ***** válasza:

ja, hogy még a "pató pál" is benne van a névben?... ez eddig fel sem merült bennem, az hittem, hogy ez egy mondat eleje... jó, hát kicsit fura volt... tehát a vessző is benne van?... oké, ez esetben írd, ahogy jónak látod :-)


én gondolatjellel írnám, bár valószínűleg az sem túl szokványos az alapítványnevekben:

Pató Pál – a Magyar Kényelem és a Nemesi Tevékenység Megújulásért Közhasznú Alapítvány


egy ilyen alapítványnév eszembe jutott, ahol szintén vessző van, és szintén nem "mondatszerű okból", abban is csak egy laza kapcsolatot jelöl a vessző:

Pálferi, Teljes Életért Közhasznú Alapítvány

( [link]

(nekem ez is jobban tetszene névelővel – lehet, hogy csak azért nem tették bele, mert ők sem tudták, hogy kicsivel vagy naggyal kéne... ;-)

2017. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!