Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Honnan származik a "csont...

Honnan származik a "csont nélkül" kifejezés?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a kosárlabdából került be a köznyelvbe és vált általánossá. De ott miből és mikor alakult ki?
2017. ápr. 8. 11:36
 1/7 anonim válasza:
22%
ha kosarazol és úgy megy be a labda hogy nem ér hozzá a kosárpalánkhoz
2017. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Húsboltba szokták mondani.

-Kérek egy kiló combot, csont nélkül.

2017. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a használhatatlan válaszokat.

Az érdemi válaszok még váratnak magukra.

2017. ápr. 8. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az első nem tudom, hogy miért használhatatlan, én is úgy tudom, hogy a kosárlabdából ered, tökéletes, pontos dobás, amikor a labda hozzá sem ér a kosár pereméhez (csontjához).
2017. ápr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Ok, hogy kosárlabda, de a kosár fém része nem csont. Vagy igen? Mert az magyarázat lenne.
2017. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítanám a kérdést.

Van az a kifejezés, hogy csont nélkül olyan értelemben, hogy hiba, fennakadás nélkül. Az oké, hogy a kosárlabdában így nevezik a hibátlan dobást, de akkor - ha onnan ered - ott miért így nevezik?

A palánkot csontnak nevezik? Mert ezt még nem hallottam.

2017. ápr. 11. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, felületesen olvastam a kérdést. Azt nem tudom, oda honnan került, talán hogy valami keményet ér a labda, koppan...
2017. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!