Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem helyesírás, de magyar...

Nem helyesírás, de magyar nyelv; mi a megfelelő szó az olyan kakukkfiókára, aki nem löki ki a többi fiókát a fészekből?

Figyelt kérdés
Mondjuk, amikor egy társaságban van egyvalaki, aki ugyan nem illik oda, teljesen más, de azért nem bánt senki mást.

2016. júl. 20. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodó, közömbös
2016. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
bambakakukk
2016. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"de azért nem bánt senki mást"


Ez fura, szóval akkor konkrétan ilyen erőviszonyra gondolsz? Mint mondjuk egy súlyemelő az óvodában? Lehet empatikus, barátságos, beilleszkedő, alkalmazkodó, stb.

2016. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha van egy családban 5 gyerek, és 4 belőle szőke, és lány, egy meg barna és fiú. Akkor a fiút kakukkfiókának mondják, mert teljesen másmilyen, mint a testvérei. Közösek a szülők is.


A kakukkfióka meg egész más, mert nem is testvére a fészekben levő többi fiókának, sőt elég hamar ki islöködi a többit a fészekből, hogy egyedül maradjon.


Vagy, akkor mire használjuk végülis a kakukkfiókát manapság?

2016. júl. 20. 23:46
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz agresszívnek lenni, egyszerűen az oda nem illő dolgokra vagy.személyekre is használják a jelzőt.
2016. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 BringaManó ***** válasza:
100%
és mellesleg – szerintem – inkább a kakukktojás szóról beszélünk, nemde? az meg (még) nem bánt senkit, csak más. :-) úgyhogy bingó.
2016. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azon agyaltam én is, hogy miért kakukkfióka?

Kakukktojásnak mondják pl. azt (is), ha ki kell találni egy sor szóból azt, ami nem illik a többi közé.

Aszal, szék, ágy, szekrény, mosogatórongy, heverő, fotel.

Na, itt melyik a kakukktojás? :D

2016. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 BringaManó ***** válasza:
100%
szerintem az aszal, mert a többi nem ige ;-)
2016. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BringaManó ***** válasza:
100%
(jó, igazából tudom, hogy a mosogatórongy, mert csak az összetett szó ;-)
2016. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igy is fel lehet fogni, BuciMaci, ez tetszik! :)

De egyszerűbben is: a mosogatórongy, mert az - a többivel ellentétben - nem bútor.

2016. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!