Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy nevezi a magyar nyelv az...

Hogy nevezi a magyar nyelv az alábbit?

Figyelt kérdés

Egy új fejlettebb technológiai alkotás mely egy magánszemély részéről jön létre mindenféle külső támogatás vagy kérelem nélkül.

Definíció:

Bill Gates írt egy win3.11-et a garázsában.

vagy:

Mark Zuckerberg megprogramozta a facebookot.


Remélem érthető a kérdés. Ha egy milliárdos kiruccan a holdra golfozni azt magán űr emissziónak nevezik. Azt hiszem ez egy támpont még a keresett kifejezésre.

Én olyan Quinn Mallory-re gondolok a sliders című sorozatból. Csinált egy csúszógépet. Az ő tevékenységét hogy nevezné a magyar nyelv?



2016. júl. 31. 22:06
1 2
 1/15 BringaManó ***** válasza:
100%

"magán űr emissziónak nevezik"?! Kik??? :-D


Na, ennél döntöttem úgy, hogy csak poén a kérdés... :-)


De azért írd meg, ha megvan a megfejtés.

2016. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Csodabogár csodát tett. XD
2016. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embert magyarul feltalálónak hívják, az általa létrehozott produktumot pedig találmánynak.:-)
2016. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csinált egy csúszógépet."


"Az ő tevékenységét hogy nevezné a magyar nyelv?"


Quinn Mallory csinált egy csúszógépet.

2016. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"azt magán űr emissziónak nevezik"

Csak ha dízel kocsival megy.

2016. aug. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tyűha, ezzel feldobtad az estém kedves kérdező :DD


Vicces, hogy magyarként sem igazán értem mi a kérdés. Mintha valami más dimenzióba ülnél.. magán űr emmisziótól a csúszógépig.. nem bírom, esküszöm xDD

MILYEN MAGÁN ŰR EMISSZIÓ? Ki mond ilyeneket? Valami bizonyítékot erre, ha lesz akkor kiégtem kész xDD

2016. aug. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vree ***** válasza:
100%
Nem a "fejlesztés" szót keresed esetleg? Mint a "szoftverfejlesztő"ben?
2016. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tényleg egy pár részletet kihagyhattam még mert nem kaptam választ a kérdésemre. Jelenleg a magyar jog hogy nevezi azt az illegális tevékenységi kört végző személyt, vagy tevékenységét, esetleg összességét, amely feltalál egy új eszközt ami megingathatja akár a gazdaságot vagy politikai befolyást. Vagy konkrétabban:

Hogy neveznég aki saját labort létesítményt alapít törvényen kívül és nem értékesítés céljából különböző dolgokat gyárt saját felhasználásra Pl: olyan eszközt amely a jelenlegi hadi technológiánál korszerűbb. Legyen bármilyen kategória, de pl: (MI. robot)

A kérdést és a további tartalmait nem poénnak szántam hanem egy másik kérdésemhez keresek kulcsszót.

2016. aug. 1. 18:59
 9/15 A kérdező kommentje:
De kár hogy nem kaptam választ. :(
2016. aug. 3. 19:40
 10/15 BringaManó ***** válasza:
100%

talán nem jó helyen tetted fel a "Jelenleg a magyar jog hogy nevezi" kezdetű kérdést... kérdezd jogászoktól.

---

"illegális tevékenységi kört" – facebook/bilgéc pont nem erre volt példa, ha jól sejtem, én kérek elnézést, hogy nem értettük, mit szeretnél...

---

hiába nem poénnak szántad – ha egyszer a "magán űr emisszió" senkinek sem mond semmit, és sose hallott ilyet senki, akkor nemigen lesz belőle "támpont"...

2016. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!