Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Néha fel szoktam cserélni...

Néha fel szoktam cserélni betűket, ez normális?

Figyelt kérdés

Régebben is előfordult már, de mostanában egyre gyakoribb.

Néha amikor írok felcserélek betűket, sokszor fél szavakat is, "összemosok" egy szót a következővel. Amikor odafigyelek ez nem jellemző, de van olyan óra amin megállás nélkül kell körmölni amit diktál a tanár, és amikor visszaolvasom az adott leckét, csak nézni szoktam hogy milyen értelmetlen szavak vannak benne.

Amikor gyorsan gépelek akkor is elő szokott ez fordulni, és van olyan is hogy teljesen más kötőszót írok mint szerettem volna, vagy nem mellégépelek, hanem olyan betűt ütök be ami a billentyűzet másik sarkában volt, erre már nem tudok mit mondani.

Nagyon ritkán, de szóban is elő szokott fordulni a szavak összemosása, amikor valamit nagyon nagy beleéléssel magyarázok, vagy pont az ellenkezője, amikor fáradt vagyok és nem figyelek oda. Általában nem sokat alszok, és nagy a hajtás a suliban, erre is ráfoghatom, de az az igazság hogy régen is ilyen voltam, csak ha nem vagyok fáradt és jobban tudok koncentrálni akkor nem ennyire feltűnő. Ráadásul a fáradtság miatt szétszórtabb is vagyok, és ilyenkor teljesen úgy érzem hogy szét vagyok esve.

Ugye ez nem azt jelenti hogy valami komoly bajom van? És mit tudnék tenni ellene? Mert elég ijesztő tud lenne amikor olvasom vissza azt amit én írtam, és nem tudom hogy miért írtam azt ami ott áll, teljesen máshol járt az eszem abban a pillanatban.


Nem tudom ez mennyire tartozik ide, nem is kérkedni akarok vele, de minden ismerősöm intelligensnek tart, és kicsit "elvontnak". Van hogy túlpörög az agyam, és emiatt cserélek meg vagy mosok össze szavakat, mert egyszerre több mindent is szeretnék mondani. De mi a magyarázat arra, hogy fáradtan sem tudok értelmesen írni?:D



2017. máj. 31. 19:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Menjél, mert lehet belőle nagyobb gond is, vagy lehet annak a jele.
2017. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha mindezt elmondod a dokinak, amit most írtál, akkor szerintem tudni fogja, hogy mi a teendő. Ne ijedj meg, ha elsőre egy pszichológushoz küld, lehet, hogy tényleg valami átmeneti pszichés probléma. Érdemes lehet foglalkozni vele, és nem csak az írás miatt, mert talán ez csak egy tünete valaminek.
2017. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!