Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Milyen gondolatjelet használun...

Milyen gondolatjelet használunk gondolatokhoz? (párbeszéd helyett)

Figyelt kérdés

Regényt írok és szeretném megkülönböztetni azt, hogy az egyik szereplő hangosan beszél, a másik viszont csak gonosz módon dühöng és fortyog magában.

Ugyanolyan gondolatjellel félreérthető lenne!

Példa:


– Nem tudom! – mondta Péter.

– Hát én sem, te barom! – gondolta gonoszul Ferenc.


Ha nem különböztetem meg a gondolatot a párbeszédtől, akkor félreérthető bizonyos helyzetekben, mert az olvasó azt hiheti, hogy Ferenc hangosan kimondja mindezt! Pedig pont az a lényeg, hogy ő sunyin, mások háta mögött tervez dolgokat.

Én tehát eddig így írtam:


– Nem tudom! – mondta Péter.

– (Hát én sem, te barom!) – gondolta gonoszul Ferenc.


De gondolom ez így nem jó. Hogyan lenne tehát helyes?

Rakjam inkább dupla idézőjelbe? (")

Vagy simába? (')



2017. aug. 31. 09:10
 1/1 chtt ***** válasza:

Szia!

Gondolatoknál nem használunk gondolatjelet. Szerkesztője válogatja, hogy idézőjelbe teszi, vagy dőlt betűkkel írja. Én a dőlt betűset szoktam meg.


- Nem tudom - mondta Péter.

_Hát én sem, te barom!_- gondolta Ferenc gonoszul.


Nem tudom, mennyire indokolt a felkiáltójel. Ha olyan gondolatod van, ahol nincs felkiáltó- vagy kérdőjel, akkor:

_Hát én sem_, gondolta...

2017. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!