Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy helyes? Vagy mit gondolto...

Hogy helyes? Vagy mit gondoltok, hogyan helyes?

Figyelt kérdés

1. Egész eddigi életem során?


2. Életem eddigi során?


Az első verzióról nekem MINDIG az jut eszembe: ha ezt mondom, azzal azt jelzem, amiről épp szó van, az a MOSTANI életemre vonatkozik, vagyis több életem volt.


A második verzió hülyén hangzik, mégis helyesebbnek gondolom. Mit gondoltok, annak ellenére, hogy a köznyelv az első verziót használja, ti hogyan vélekedtek erről?


2017. dec. 24. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A második nem magyaros.

Egész eddigi életem során = születésemtől jelen pillanatig, vagyis eddig.

2017. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
Itt az eddigi inkább olyan értelemben értendő, hogy van az eddigi, meg az ezutáni életem (életszakaszom). A második bár logikai szempontból helyesebb lenne, de a nyelvi logika nem esik egybe a matematikai logikával. (Lásd: Semmim sincs, ami kétszeres tagadás, de helyes. Ellenben a semmim van logikailag helytállóbb lenne, de a nyelvünk logikájától idegen.)
2017. dec. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

A második mondat értelmetlen, ilyet magyarul nem lehet mondani.


Az elsö mondat esetében meg nem vagy tisztában az "egész" szó jelentésével, amire te utalsz, az úgy kellene, hogy az "Összes" eddigi életem során - az összes és az egész nem ugyanazt jelenti.

2017. dec. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Eddigi életem során, egész eddigi életem során, vagy szimplán életemben. Ha rövidségre törekedsz, elég az "életemben", mert az egész eddigi életedre vonatkozik, egyértelmű, és nincs túlbeszélve.
2017. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első variáció is teljesen értelmesnek és logikusnak tűnik, nem csak megszokottabbnak.

Hogy "életem során", az bizonyos esetekben pontatlan lehet, mert nem tudhatom, hogy mi lesz még a jövőben.

Ezért beszélek az "eddigi életem"-ről.

Ennek egy fokozása, kiemelése az "egész" eddigi életem.

Persze, egy kicsit modoros ezzel a fogalmazással, de mivel ez egy kifejezés, ezért így, ebben a formában kell (szokás) használni.

2017. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, az első. Én egyalalán nem érzem úgy, hogy az "egész eddigi életem során" megfogalmazás úgy hangzana, hogy több életem is volt már.
2017. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kettes mondatban hiányzik egy szó az "eddigi" és a "során" között. Az semmiképp sem helyes így.
2017. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!