Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mik a leggyakrabban előfordul...

Mik a leggyakrabban előfordul helyesírási hibák?

Figyelt kérdés

Kedves Grammar Nácik! Ma végre szükséges a létezésetek!


Mik az általad legtöbbet látott helyesírási hiba? (nem csak gn válaszokat várok, csak nekik több a tapasztalásuk)


Pósta ; Szallagavató ; Korcsma ; muszály ; mint és a vessző ...

Ez a klasszikus vonal, de lehet modern vonal is, mint a 'vok'.


Kíváncsi vagyok, mik a favoritok, mik a top slágerek.


2018. szept. 14. 05:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

muszály

lessz ( na ettől feláll a szőr a hátamon ha valaki így írja)

mennyek..(menjek helyet)

fojamatosan ..

2018. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ami a Gyakorit illeti, itt teljesen elharapózott a -ba -be használata a -ban -ben helyett, de egyetemre járás közben feltett kérdéseknél is, pedig az ember azt hinné, aki ennyi évig olvas tankönyveket, az megjegyzi, mikor mit használnak.
2018. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Névelő a személynevek előtt: a Pista meg a Jóska.
2018. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az építő hozzászólást. Aki meg meg akar sértődni, hogy grammar nácinak hívom, tegye, de a kérdés attól még érthető a többség számára és a válaszok hasznosak.
2018. szept. 14. 21:25
 25/32 anonim ***** válasza:
47%
Az "eszek-iszok-alszok" rohamos elterjedése + az összes általatok írt hiba!
2018. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
63%
Az eszek, iszok nem helyesírási hiba, hanem egy éppen kihaló félben levő rendhagyó ragozás az ikes igék körében. Minket gyermekkorunkban rendkívül baxtattak a tanárok, ha azt mondtuk eszek, iszok, alszok. Ezért az én fülem is zavarja, ha ezeket hallom, én sosem használom őket, de el kell fogadni, hogy övék a jövő.
2018. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
33%
26.#-nak: Lehet, hogy szerinted nem hiba az "eszek-iszok-alszok", nekem viszont főbenjáró bűn! Legalább várd meg a nyelvújítással, amikor már nem leszek...
2018. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
50%
Akkor te biztosan kikerülöd a netezni, parázni, szökni, elbújni igék használatát, mert az elég hülyén hangzik, hogy elbújom.
2018. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Hallottál esetleg az ikes igékről???
2018. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

26-os vagyok

27-nek:

Ok. Számodra főben járó bűn. Szubjektív véleménnyel nem kell vitatkozni. Ahhoz azonban hadd ragaszkodjam, hogy nem helyesÍRÁSI hiba. Én ui. ezt írtam. Csak annyit, hogy “ja, tényleg, bocsi, nem figyeltem!”. Köszi!

2018. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!