Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Több személynek írt közös...

Több személynek írt közös levélben (e-mail) hogyan kell írni a (közös) megszólítást?

Figyelt kérdés

Két személynek szeretnék egy közös levelet írni.

Mindketten ugyanannál a szervezetnél vannak, és azonos a beosztásuk, felsővezetők.


"Tisztelt Varga István és Kovács Béla Urak!"

"Tisztelt Varga István Úr és Kovács Béla Úr!"

"Tisztelt Varga István Úr és Tisztelt Kovács Béla Úr!"


Levelemben egy rövid bemutatkozás keretében az adott szervezetnél elérhető -végzettségemnek és gyakorlatomnak megfelelő- munkalehetőségekről érdeklődnék.


Mit javasolnátok, hogyan íródjon a megszólítás?



#megszólítás #megszólítás e-mailben #több személy megszólítása
2018. okt. 9. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Tisztelt cím!


Nyugi, én is idegenkedem tőle, de attól még helyes.

2018. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Tisztelt Uraim!
2018. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát tömörnek tényleg tömör, de kicsit személytelennek érzem.


Munkám során én is kapok rendszeresen olyan e-maileket, melyben a megszólítás csak ennyi "Tisztelt Cím!", de nekem mindig olyan érzésem támad, mint amikor kampányszerűen küldenek körleveleket; hogy a levél sok embernek lett küldve, és az írója nem akart bajlódni a címzettek személyes megszólításával.


Nekem most a saját levelemnél az is fontos lenne, hogy minkét személy lássa, hogy a vezetőtársukat is megkerestem ugyanabban az ügyben, ugyanakkor és ugyanazzal a levéllel.

2018. okt. 9. 11:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Külön-külön írd, mert ezzel is megtiszteled őket.


Sose írj egyben ilyet.

2018. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4. hozzászólónak is köszönöm a választ és kérdezném.

Hogyan érted a "Külön-külön írd" részt?


Mindegyiknek küldjem el külön-külön e-mailben ugyanazt a levelet, de a levelekben értelemszerűen csak a címzettet írjam megszólítottként?


- egyik levél: "Tisztelt Varga István Úr!"

- másik levél: "Tisztelt Kovács Béla Úr!"


Esetleg a levelekben utaljak rá, hogy a másik személynek is elküldtem külön a levelemet?

2018. okt. 9. 11:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Varga István úr!

Tisztelt Kovács Béla úr!


Ugyanis mindkettejüket meg kell szólítanod, külön-külön.

2018. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A megszólításban az "úr" szót nem kell nagy kezdőbetűvel, "Úr"-ként írni?

2018. okt. 9. 12:32
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Kisbetű, köznév.
2018. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez a szabály (meg)változott valamikor?

Én nagyon régen még úgy tanultam, hogy a hivatalos levél esetén a megszólításban írtakat -a melléknevek és a névelők kivételével- nagybetűvel kell írni.

2018. okt. 9. 12:47
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:
69%

A válasz félig helyes, de pontosításra szorul. Levelezési ismereteknek nézz utána ha szükséges van erre.


A több személynek elküldött azonos tartalmú levél sem illetlenség, hanem van amikor tényleg ugyanazt kell nekik elküldeni, viszont ennek is megvan a praktikus módja. Ezt majd s végén.j


Akinek tudod a nevét azt név szerint szólítsd meg, mivel hivatalos levelezésben illetlenség lenne ha tudvalevően ismered a nevét.


Megszólításban minden nagy betű. "Tisztelt Varga István Úr!" És a végén felkiáltójel. A levél szövegében is nagy betű az Úr mint formula.


Ha tudod a beosztását azt is írd bele, már ha van szerepe. Pl.: Tisztelt Varga István Igazgató Úr!


Más egy általános tájékoztatás vagy reklám levél amikor megfelelőek az alábbiak:

Tisztelt Ügyfelünk!

Tisztelt Érdeklődő!

Üdvözöljük!


Végén az elköszönő formulák:

Tisztelettel!

Üdvözlettel!


A Word tud eleve körlevelet készíteni és elkészíti névlista alapján mindet behelyettesítve. Emailben is tudja ezt. Keress rá Youtube-on "word körlevél". A Wordben a menüsoron van egy levelezés fül és az a jobb. Röviden:

- csinálsz egy névlistát excelben

- wordben ezt megnyitod és beolvassa

- a levélben meghatározod hova illessze be a neveket

- elmented és külön nyomtatod, vagy egyből e-mailban küldöd, de akkor a listában értelemszerűen kell a névlista mellé e-mail lista is.

2018. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!