Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy helyes ez a megfogalmazás...

Hogy helyes ez a megfogalmazás önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Mivel áruszállító posztra jelentkezem , B jogsi mellé bele írnám ,hogy folyamatban van a C jogsi megszerzése, de úgy érzem ez helytelen.


Így van eddig meg : 2015. óta rendelkezem B- kategóriás jogosítvánnyal , és naponta vezetek, balesetmentesen illetve folyamatban lévő C ......... -jogsim van, ez olyan nesze semmi-... hogy fogalmaznátok meg ?


2018. nov. 4. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2015. óta rendelkezem B kategóriás jogosítvánnyal, és naponta vezetek balesetmentesen, illetve folyamatban van a C kategóriás jogosítvány megszerzése.
2018. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2018. nov. 4. 16:56
 3/11 BringaManó ***** válasza:
100%

(((

egy nagyon apró helyesírási korrekció (de csak mert a Helyesírás kategóriában vagyunk :-):

a "2015 óta" pont nélkül van

(mert névutó van az évszám után)

[link]

)))

2018. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már elküldtem, de köszönöm. :) nem ezen fog múlni, remélem. :)
2018. nov. 4. 18:08
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:

Van még helyesírási hiba benne. Legközelebb helyesírás ellenőrzőben is nézd meg amit küldeni szeretnél.


A B kategóriás jogosítvány esetében nincs kötőjel a B után.


Vessző az nem kell a "jogosítvánnyal" szó után, elegendő az "és" szó. A "vezetek" szó után sem kell a vessző.


Viszont kell vessző a "balesetmentesen" után.


A jogsi rövidített kifejezést önéletrajzban jobb lenne elhagyni, mert túl élőszóbeli és laza kifejezés. Inkább írd ki végig.


2015 óta rendelkezem B kategóriás jogosítvánnyal és naponta vezetek balesetmentesen, illetve folyamatban van a C kategóriás jogosítvány megszerzése. (A végét az egyik válaszolótól vettem át.)


Ha már helyesírás talán hasznos az is, hogy nem az "önéletrajzba" hanem "önéletrajzban".

2018. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sehogy, önéletrajzba ne írj fogalmazás-szerű mondatokat. Egyszerűen sorold fel tényszerűen, hogy mit tudsz felmutatni, hosszú mondatokat úgy sem fog neked a HR-es végignyálazni.


Másrészt én ezt így be sem nyújtanám, mert ha nincs C jogsid, akkor hogyan gondolod ezt? Fél évvel ezelőtt felvesznek majd és várnak, hátha levizsgázol? Először vizsgázz le C-ből, aztán mehet a jelentkezés!

2018. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
3.5t furgeszen kellene nyomatni az ipart, de előny ha szándékomban áll C jogsit megcsinálni, na nekem csak 2 vizsga van hátra, de úgy nézem s érzem nem fognak vissza írni, ha Dél-Dunántúlon adnak fel egy ilyen hírdetést az úgy megrohamozzák, hogy csuda, gyári munka után áruszállító itt a legmenőbb főleg nekünk fiataloknak akiknek nem sikerült az emelt érettségi túl fényesen. És még kb. ezer embernek :D de legalább megpróbáltam. Köszönöm a helyesírási tanácsokat :) zöld pacsii.
2018. nov. 8. 07:19
 8/11 BringaManó ***** válasza:
100%

#5:

Természetesen én a kommentem előtti utolsó (#1-es) megoldáshoz képest írtam a kiegészítést, nem az eredetihez.

Továbbá kell vessző az említett "és" előtt.

(A többi vótmá.)

2018. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
54%
Köszi BringaManó! Az és előtt miért kell vessző? Érdekelne mert az "és" előtti vesszőkkel értetlen vagyok. Köszi!
2018. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BringaManó ***** válasza:
72%

Tömören a lényeg:

– ha az "és" egy felsorolás elemeit választja el egymástól, akkor NINCS vessző,

– ha viszont két tagmondatot (vagyis kvázi "két külön mondatot") választ el – illetve inkább köt össze –, akkor VAN vessző.

Ebből sokan az elsőig jutnak el ("és előtt nincs"), de attól a szabály második fele is létezik. :-)


Ez persze valójában bonyolultabb, az OH. például három oldalon keresztül taglalja a különféle kacifántos aleseteket (324–326. o.), de azért ökölszabálynak megteszi a fenti megfogalmazás is, mert az esetek többségében eligazít – pl. a kérdésben lévő mondat is egyértelmű: külön mondatkákról van szó ("2015 óta rendelkezem B kategóriás jogosítvánnyal" + "naponta vezetek balesetmentesen" + "...).

2018. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!