Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudok tökéletesen...

Miért nem tudok tökéletesen helyesenirni?

Figyelt kérdés
Köze lehet annak Altalános iskolában magántanuló voltam? Nem azt mondom hogy egyáltalán nem tudok helysenirni vannak olyan szó ami nehezen tudok leírni helyesen.
2018. dec. 20. 11:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
41%
Kerdezed hogy miert nem tudsz de azt ne irja senki hogy analfabeta vagy mert megsertodsz? Akkor miert kerdezel? Mert az vagy sajnos, alap a 8 altalanos kiveve ha indokolt betegseged van. De ha magan tanulo voltal akkor a szuleid hol voltak? Vagy esetleg valami gyakorlo konyv? Lehet venni a boltokba szerezz be eggyet es tanulj.
2018. dec. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Diszgráfia?

Beszédhibád van? Az is jelentős szerepet játszhat.

2018. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Beszédhibás vagyok valamenyire.
2018. dec. 20. 11:34
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Kedves 2-es! Te nem vagy tisztában az analfabéta fogalmával. Az analfabéta egyáltalán nem tud írni és olvasni. A kérdező ki tudja fejezni gondolatait, tehát nagy baj nincs. Diszgráfia, diszlexia még lehet esetleg, de látatlanban ezt nem lehet megmondani. Ennél sokkal rosszabbul összerakott kérdések is vannak itt az oldalon.

Egyébként meg nem mindenkinek erőssége a helyesírás, nem kell ebből akkora problémát csinálni. Valakinek a matek megy jobban, valakinek a történelem, stb. A magyar helyesírás egyébként is eléggé bonyolult, sokszor nehezen megjegyezhető szabályokat kellene betartani, az emberek jelentős része nem képes rá, én se.

2018. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Állítólag ha sok regényt olvas az ember, akkor jobb lesz a helyesírása. Én ezt igazolni tudnám, mert nekem elég jó a helyesírásom, és gyerekkoromban nagyon sok regényt olvastam, kb. heti egyet biztosan. Hozzáteszem, akkor még hétfőnként adásszünet volt, és internet sem volt, tehát más szórakozás nem létezett, csak a regények. :D
2018. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
62%
Mert ne olvasol eleget. Nem, nem a neten.
2018. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

"...szerezz be eggyet es tanulj."


A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.


# 2/8 Időpont ma 11:25

2018. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondom hogy egyáltalán nem tudok"

Kapasból négy hibát találtam a kérdésedben. Ebből egy kétszer is előfordul, de csak egynek vettem. Te egyáltalán nem tudsz helyesen írni, bocs.

2018. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Thispain ***** válasza:
Én csak 1-et találtam.
2018. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg logopédushoz, fejlesztő foglalkozásra kéne járnod. Menjél el a helyi Pedagógiai Szakszolgálathoz tanulási zavar kivizsgálására. És mindenesetre olvass könyveket, az biztos nem árt, tudat alatt rögzül a szavak képe, és gyarapítja a szókincsedet, fejleszti a szövegértésedet, szövegalkotásodat.
2018. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!