Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Beülnél egy teleportáló...

Beülnél egy teleportáló gépbe, ami megsemmisít, majd tökéletesen felépít egy másik helyen, miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

2017. szept. 28. 07:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami miatt szükséges lenne, igen.

De úgy nem, ahogy egy novellában volt, hogy ha 100 méternél többet kell menni, akkor már ezt használják.

2017. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 Wadmalac ***** válasza:
100%
Semmiképpen. Attól nem halok meg boldogabban, hogy egy tökéletes copy tovább éli az életemet helyettem.
2017. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés arra vonatkozik, hogy ha maga a teleportálás tenné tönkre a testedet.
2017. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Nem akarok meghalni.
2017. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
53%

Tehát akkor inkább kihagynál lehetőségeket?

Teszem azt, pl. a Föld el fog pusztulni 1 éven belül.

Lehetőséged lenne így átmenni egy másik, élhető bolygóra.

Más módszer pedig nem lenne.

Elvállalnád így?

2017. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 EagleHUN ***** válasza:
65%

Itt az a nagy kérdés hogy a teljes lescannelésünkhöz szét kell-e egyáltalán szedni a testünket, vagy megoldható-e anélkül?

Ha nem szükséges miért öletnénk meg magunkat?

Kit zavarna ha 100 fényévre egy másik bolygón a másolatunk éldegélne teljesen más környezetben és életúttal?


(Lehet a nagy számok törvénye alapján akkora véletlen az univerzumban hogy most is így van hogy egy egy rövid időszakban van másolatunk! Teleportálás nélkül is! Aztán idővel a más életút miatt már nem nevezhető másolatnak az eddigi...teleportáláskor is így lenne!)

2017. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
54%

"szét kell-e egyáltalán szedni a testünket"

Amilyen teleportálásra jelenleg képesek vagyunk (elemi részecskével), ott igen, szét kell szedni.

2017. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 2*Sü ***** válasza:
76%

Én használnám ezt a teleportáló gépet, ha szükségem lenne rá. Mert mi is vagyok én? Azok az atomok vagyok, amelyek felépítenek? Vagy az a hierarchia, rend, amiben ezek az atomok elrendeződnek, a gondolataimmal, érzéseimmel? A teleportáló „megszüntetni” esetleg azt az anyagot, amiből vagyok, de a hierarchiát és a rendet nem. A rend nem semmisül meg, pont az az, ami információ formájában valóban eljut A pontból B pontba. Ha ez sérülés nélkül, hiánytalanul jut át, akkor az, amivel én önmagamat azonosítom, az nem semmisül meg egy pillanatra sem, maximum az anyag szűnik meg, amiben ez megnyilvánul.


A bőröm sejtjei folyamatosan halnak meg és cserélődnek le újra. De nem a sejtek maguk teszik a bőrömet, hanem azok elrendezése, egymáshoz való viszonya, kölcsönhatása. A bőröm az ugyanúgy a bőröm, mint ahogy 20 éve az volt, függetlenül attól, hogy egyetlen sejt sem a testem része, ami 20 éve az volt, és egyetlen mai bőrsejtem sem élt 20 évvel ezelőtt.

2017. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
74%
Ha előttem már átmentek 20-an, és mind felhína, hogy minden kafa, gyere haver. De amúgy inkább kihagyom.
2017. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 hollófernyiges ***** válasza:
85%
Én attól még meghalok, hogy 10 fényévnyire létrejön egy másik, velem azonos entitás (egyébként a teleportáláshoz kell a kiindulási test megsemmisülése, mert különben nem utazol, hanem másolódsz).
2017. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!