Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy van helyesen: polaroid...

Hogy van helyesen: polaroid kép, polaroidkép, vagy polaroid-kép?

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Polaroid kép. Épp úgy külön kell írni, mint a digitális képet vagy a színes képet.
2019. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Engem is érdekelne!
2019. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy Polaroid nevű ember által készített kép, akkor kötőjellel, mint például a Csontváry-képet is :)

A színes és a digitális képes analógiában az adott szavak melléknevek, míg a Polaroid nem az. Nekem ez gyanúra ad okot.

Továbbá a Polaroid mint márkanév -szerintem- jelentésmódosuláson esett át; már nem a konkrét terméket jelöli, hanem magát a technológiát, az önmagát előhívó fényképet. Ahogy a rotring sem a Rotring cég termékét jelenti már, hanem a cserélhető grafitbetétes ceruzát úgy általában, márkanévtől függetlenül.

2019. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BringaManó ***** válasza:
100%
polaroid fénykép, polaroid film, polaroid napszemüveg
2019. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BringaManó ***** válasza:
100%
tehát polaroid kép
2019. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Deflohelp válasza:
82%

polaroid kép

(A magyar helyesírás szabályai 2015-ös kiadásában szereplő minta: polaroid napszemüveg)

2019. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp különírandó. És ahogy írták, a tulajdonnév köznevesült, tehát az azonnal „előhívott” papírképet polaroid képnek nevezhetjük. A nagybetű csak akkor indokolt, ha a márkanévre szeretnénk utalni (pl. Kodak kép, Fuji kép, Polaroid kép stb.).
2019. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!