Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a véleményetek arról, ha...

Dq kérdése:

Mi a véleményetek arról, ha juszt is hibásan írok, reménykedve hogy elterjed az az alak, pl a feketelyukat egybe írom?

Figyelt kérdés
Ha lehet és számít, a helyesírással való kapcsolatotokat is írjátok le!

2019. ápr. 12. 15:02
1 2
 11/15 BringaManó ***** válasza:

olyan kíváncsi lennék, hogy akik helyesen írják (és átkozzák a helytelenül írókat), azok hogy ejtik?

meg persze azoknak a kiejtésére is kíváncsi vagyok, akik helytelenül írják. :-)


(1) eggyellőre

(2) eggyenlőre

(3) eggyelőre

(4) egyellőre

(5) egyenlőre

(6) egyelőre

(7) egyéb?...


[azt hiszem, hogy én eggyenlőrét mondok]

2019. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy ejtem, hogy “eggyelőre”. És azért sújtja megvetesem az “egyenlőre”-írókat, mert szánalmas félműveltek. Aki úgy írja, ahogy ejti, ok, nem járt iskolába. De a félművelt járt, és emlékezik arra, hogy nyelvtanból volt a hasonulás, vagy mi, hátha ez a szó is ilyen csapdás, ne hogy má’ azt higgyék róla, hogy műveletlen, túlóvatoskodja. Pláne, hogy már majdnem mindenhol ezt a terjedő ostobaságot látja a neten!
2019. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#11:

Ha nem a válaszolónak írtad, talán írd ki egy kérdésbe

2019. ápr. 14. 16:21
 14/15 BringaManó ***** válasza:
jogos! lehet, hogy írok majd... (bár akkor már inkább egy jó kis űrlappal kéne gyűjteni)
2019. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkora nyilvánosságra számíthat az, amit leírsz, illetve mekkora az ellenállás. Én tavaly áprilisig egy közéleti napilapnál vívtam a kis nyelvi szabadságharcaimat, igyekeztem érvényt szerezni a szabályzatnak adott esetben a szótári alakkal, adott esetben a megszokással szemben, illetve terjesztettem az idegen szavak magyaros írásmódját. Volt, ahol sikert értem el (a kis kezdőbetűs brexitet például sok más lap, hírportál is átvette), de itt-ott komoly ellenállásba ütköztem a kollégák részéről, pedig én voltam a vezető olvasószerkesztő.
2019. ápr. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!