Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » I. és a II. Világháborús...

I. és a II. Világháborús tengeralattjárók orrán szinte mindig van egy furcsa fűrészfogas izé. A fotókon jól lehet látni. Mi volt ennek az eszköznek a szerepe?

Figyelt kérdés

2019. okt. 17. 21:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"German U-boat showing saw-teeth on the bow used for cutting nets"

[link]

2019. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Wadmalac ***** válasza:

Itt ugyanaz a profilkialakítás van alul is.

[link]

2019. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Korábban bevett gyakorlat volt hogy a kikötőket, tenger szorosokat hálóval vagy csak kötelekkel zárták el/védték a tengeralattjárók ellen. Tudtommal ezek ellen szerelték fel ezeket hogy mennyire volt hatásos a hálók ellen azt nem tudom, viszont hálóba akadt tengeralattjáróról már hallottam.
2019. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Így is van. Régebben a kikötőket éjjelre (forgalom nélküli időszakokban) szépen egy hálóval, vagy egy hatalmas lánccal lezárták oly módon, hogy a kikötő két legkülsőbb pontjai közé kifeszítették közvetlenül a víz szint fölé. Pont azért hogy az ellenséges hajók ne tudjanak olyan könnyen ki-be járkálni a kikötőkbe. Ezek elszakítására alakították így ki a korabeli tengeralattjárók orr részét.
2019. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Az a fűrész fogas izé a tenger alatti hàlók,akadàlyok elvàgàsàra volt.
2020. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Wadmalac ***** válasza:

Közben megtaláltam én is, tényleg a huzalos, láncos kikötőzárak ellen volt.

Érdekesség: repülőn is próbálkoztak hasonlóval a légvédelmi ballon-légtérzárak ellen.

[link]

2020. jan. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

#6

Max az ókori görögországban.

2020. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!