Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért annyira idegen a jász/ku...

Durmbacher kérdése:

Miért annyira idegen a jász/kun területek materiális kultúrája közép-európai és magyar szemmel?

Figyelt kérdés

A jászkun területek materiális kultúrája merőben eltér a Közép-Európai és magyar materiális kultúrától, és jobban hasonlít a K-Európai (ortodox) valamint balkáni népek materiális kultúrájára. Egy jó egyetemi könyvrészlet ami az Alföld szindrómáról szól, de fő témája valójában a jászkunság területe. LINK a könyvhöz: [link]


Talán azért, mert a terület török kor utáni benépesítése főként elmagyarosodó szerb román bosnyák migránsokkal történt?



2019. ápr. 19. 08:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne idegen?

Cseppet sem az!

2019. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A jászok/kunok a középkorban egy másik nemzetiség voltak, külön nyelvvel és hasonló, de mégis különböző kultúrával, ami részben megmaradt.
2019. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, a kunokat kiirtották szinte majdnem teljesen a nagy török háborúk idején, helyükre lassan elmagyarosodó balkáni migránsok, azaz románok szerbek bosnyákok érkeztek. Ők a mai modern neo-kunok.


Javaslom olvassad el ezt a topicot: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..

2019. ápr. 19. 11:18
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a "materiális kultúra"? Mit értesz ezalatt? Ez valamelyik tudományterület zsargonja? Ha igen, megtennéd, hogy definiálnád a laikusok kedvéért?
2019. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mondtam már hogy olvassad el a fejnél található linket: [link]
2019. ápr. 21. 17:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tőled szeretném hallani, aki feltette a kérdést. Ne legyél már lusta válaszolni. Ha szakértőnek vallod magad a témában, akkor tudd terjeszteni az ismereteidet is, ez nem egy nagy elvárás, ugye?
2019. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szóval érted, én szeretnmék egy gyors definiciót kapni a "materiális kultúra" ki8fejezésedre, amit nagtyon gyakran használtál a kérdésedben. Nem végigolvasni húszkilométeres szájmenéseket. Csak ez érdekel, mert fennakadt rajta a figyelmem, és szeretnék haladni tovább az életemmel, nem olvasgatni feleslegesen mindenféléket. Érted. Ha lesz kedvem, elolvasom, de most engem kizárólag EZ A KÉRDÉS érdekel. Aki Á-t mond, mondjon B-t is, ha nem tudsz egy egyszerű kérdésre válaszolni, akkor én, mint érdeklődő, mégis mit kezdjek veled?
2019. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Gondolom proletár fiú lehetsz valami szakmelós sulival, azért nem ismered ezt a fogalmat. Településszerkezet, építkezés stílusjegyei, használati tárgyak formája, mindennapi használati tárgyak termelési eszközök, öltözködés és népviselet, minden ami anyag és nem szellemi termék. PL: zene vers, vallás, és általában az irodalom (nép vagy mű) nem tartozik a materiális kultúrába.
2019. ápr. 21. 18:14
 9/21 anonim ***** válasza:
Mivan? Hülyegyerek, komolytalan vagy.
2019. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ne blöffölj meg ne is írogass, ha csak a mellébeszélést akarod leplezni vele :D
2019. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!