Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fehér emberben természetéből...

A fehér emberben természetéből fakadóan agresszívebb mint más emberfajok?

Figyelt kérdés
A legnagyobb vérengzésekért ugye a történelem során a fehér ember volt a felelős. Ez minek köszönhető? Szerepet játszhatott a genetikai prediszpozíció? A magasabb dominancia- és hóditásvágy?
2019. nov. 2. 12:47
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
79%

Ja és ha már tudományban vagyunk, megint előjött a spiritualizmus meg "magasabb tudatszint" dicsőítése a materialistákkal szemben.


A spiritualizmus mételyének semmit sem köszönhetünk, csak bárgyú bólogató birkákat. Az igazi vívmányok, mind a tudomány és a gazdasági fejlődéséből következtek.


A spiritualizmusnak semmit se köszönhetünk globális civilizáció szintjén...

2019. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Miért szerinted arra megy ki a játék, hogy minek mit köszönhetünk? Ez megint csak materialista, gyarapódó beállítottság.


Én pedig azt, hittem arra megy ki a játék, hogy mi milyen értelmet adunk az életnek. De bizonyára nagyot tévedtem és most a kapitalisták jól kioktattak engem.

2019. nov. 2. 19:06
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a spirituális nézeteknek köszönhettünk is volna bármit... akkor most nem internetezhetnél kényelmesen a melegben. Valószínűleg törzsi szinten élnénk kiszolgáltatva a természetnek.
2019. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Honnan tudod? Lehet felfedeztük volna az igazságot, lehet rejtett képességeinket is felfedeztük volna. Szóval nem tudhatjuk, hogy mi lett volna, ezért kár is erről beszélni
2019. nov. 2. 19:34
 15/44 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel fáradj át az ezotériába. Oda való a spiritualizmus és a többi agyrém.
2019. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kérdés akkora ökörség, hogy kétszer is reportoltam.

Ez mégis honnan jött? Mielőtt még elfogultnak mondanánk bárkit: volt bőven háború és vérengzés (pl. I-II vh.), az inkvizíció,holokauszt,holomdor stb., amit a "fehérek" nyakába akaszthatunk. Ez talán azért tűnhet sokkal többnek, mert egyáltalán nem néztél utána egyéb helyeknek és statisztikáknak, ami általános műveletlenségre utal.

Az ázsiai népeket már ellőtték (Japán,Laosz,stb), ami nem volt pl.: a Mongol népirtás (ahol a pestises hullákat bekatapultálták az erődökbe, majd mikor mindenki kihalt, egyszerűen besétáltak), valamint a Közel-kelet vérengzéseit is emlegették már.

Hallottál te akármit Afrikáról? Pl Zimbambwe-ból hogy kizsákmányolták az ott élő fehéreket, akik technológiát vittek oda és akit nem öltek meg, elűztek és minden birtokát elvették? Azóta pedig úgy rimánkodnak a csúnya,rossz fehér farmereknek, hogy menjenek vissza. Ehhez pedig nem kell messzire utazni az időben (2000-2005). Egy másik közeli eset az 1994-es ruandai mészárlás. Ezenfelül pedig a rengeteg törzsi mészárlás, amit elkövettek hihetetlenül magas (1 példa: Shaka Zulu). Ami pedig rengeteg szavazatot szerzett Trumpnak az USA-ban, egy lassan közismert tény. A fekete lakosság (~10%) felelős az összes elkövetett bűntény 50%-ért. Ebből kiindulva számoltak hasonló adatokat, hogy kb 9x annyi esélye van annak, hogy egy fekete öl meg egy feketét, mint egy fehér öljön meg egy feketét. Mindezt egybevéve a fehér a legbékésebb rassz.

Az pedig tény, hogy a történelmi hódítások (egyéb földrészeken) a technológiai abszolút(!) fölény miatt válhattak valóra. Nem feltétlen a harcászat (Kínában már ezer évvel előbb volt puskapor), hanem a hadiipar fenntartásának lehetősége és a hadsereg fejlettsége tartozik ide együtt.

Jöhet a lepontozás!

2019. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, senkit sem mentenek fel a mások bűnei. Mindenki a sajátjáért felel Isten előtt.
2019. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

16


Nagyon buta, ökör hozzászólás mert kiszelektál saját kénye szerint 6 történelmi eseményt és alapján próbál bizonyítani valamit. Nyilván voltak más országokban is konfliktusok, de népirtásban a fehér ember jár élen! Ja, hogy ez a technikai fejlettség miatt volt? Bocsánat, akkor meg sem történt és szőnyeg alá lehet seperni.

2019. nov. 2. 20:41
 19/44 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem értem ezt a vergődést miközben a számok pont, hogy az általam leírtakat bizonyítsák.

A fehér ember volt az egyetlen amely több ezer kilométer utazott ahhoz, hogy leigázzon népeket.

Más népnek ez idő alatt nem volt hajója? Ugyan már, volt hajójuk, volt fegyverük de semmi ilyen szándékuk nem volt. Most Japánnak ne lett volna lehetősége hajón utazni és elfoglalni alacsonyan fejlett afrikai, ausztrál területeket?

2019. nov. 2. 20:44
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt ne erőltessük.


Sem a történelmi tényekkel nem vagy tisztában, sem a vizsgálódási módszerekkel, sem az aktuális tényekkel.


Ilyen emberrel nem lehet vitázni. Művelődj, tanulj többet, különben maradsz a spirituális szinten.

2019. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!