Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogy 2040 körül már...

Igaz, hogy 2040 körül már kisebbségben lesz a fehér lakosság az USA-ban?

Figyelt kérdés

Igaz,hogy ezek 2008-as hírek,de itt azt írják hogy 2042-re kiszorul fehér lakosság az USA-ból.

[link]


Chicago-nak 1940-ben még 91%-ban fehér lakosai voltak,ez az arány mára 45%-ra csökkent.

[link]


Vagy például Boston 1940-ben 96% fehér volt,most csak 52%.

[link]


Ennyire kevés gyereket vállalnak a fehérek vagy a fekete és spanyol ajkú lakosság ilyen szapora és ilyen nagymértékű a latin-amerikai országokból jövő bevándorlók száma?

Milyen következményei lesznek,ha a fehérek kisebbsége kerülnek?



2017. máj. 7. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
már a feketék is egyre inkább stagnálnak, a latinok adják a növekedést
2017. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
Nem, nem igaz, mint ahogy az sem igaz, hogy addigra a cigányok lesznek többségben Magyarországon. Ezt egy olyan tudóstól hallottam, akinek adok a szavára, de én magam nem tudom megvédeni ezt az álláspontot.
2017. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Egy kicsit jobban bízok a Wikipédiában:

[link]


Ez alapján 2050-re ha kisebbségbe nem is kerülnek, de kicsivel több, mint a fele lesz csak a nem spanyol nyelvű fehérek száma.

(Egy-egy várost én nem tekintenék kiindulópontnak.)


De itt hozzá kell tenni, hogy vannak trendek. A trendeket lehet a jövőbe interpolálni, de csak korlátozott mértékben. A jelenség okai összetettek, bevándorlás, gyerekvállalási hajlandóság, ami meg nagyban függ az oktatástól, anyagi helyzettől, stb… Egy bizonyos állapotban felléphetnek pozitív vagy éppen negatív visszacsatolást okozó tényezők, amiket nem biztos, hogy kellő súllyal mérlegelni tudunk ma. Az ilyen trendek számításánál nem lehet minden összefüggést megjósolni, hogy milyen globális változások fognak történni, amelyek aztán teljesen újraírják a forgatókönyvet. (Mondjuk egy újabb gazdasági válság, egy bevándorlásellenes intézkedés, egy esetleges háború, az oktatási, egészségügyi rendszer esetleges nagyobb átalakítása, ezek mind-mind komoly hatással lehetnek az etnikai összetétel változásaira.)

2017. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de azért válaszolok. Sajnos már 2035-re kisebbségbe szorulnak a fehérek a jelenlegi trendek alapján.
2022. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!