Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fehér emberben természetéből...

A fehér emberben természetéből fakadóan agresszívebb mint más emberfajok?

Figyelt kérdés
A legnagyobb vérengzésekért ugye a történelem során a fehér ember volt a felelős. Ez minek köszönhető? Szerepet játszhatott a genetikai prediszpozíció? A magasabb dominancia- és hóditásvágy?
2019. nov. 2. 12:47
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Lool...a spirituális szint az nagyon magas gondolkodási szint, nagy tudás és bölcsesség kell hozzá. Én nem vallom magam spirituális személynek, de felnézek az ilyen emberekre, kultúrára, mert békét, boldogságot hirdetnek birtoklás nélkül. Nem nehéz belátni ki gondolkodik magasabb szinten, az az ember, aki egy szál ruhában boldog vagy akinek ehhez anyagi javak kellenek.

Csak mert leereszkedően beszéltél a spiritualizmusról, mintha fingod lenne, egyáltalán mire alapszik.

2019. nov. 2. 21:03
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a tudományhoz, szóval ezt az ezós haverjaiddal vitasd meg.
2019. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

22


Nincsenek ezos haverjaim. Miért mész bele feltételezésekbe bármiféle konkrét info nélkül?

Ez milyen módszertan már? A tudományosság teljes hiánya ordít rólad!

2019. nov. 2. 21:31
 24/44 2*Sü ***** válasza:
100%

> Értem a technológiát mint meghatározó tényezőt, de mégsem értek egyet teljes mértékben azzal, hogy ez felmentené a fehéreket a szörnyűségek alól amiket elkövettek.


Nem, de konkrétan nem erről szólt a kérdés, ez még érintőlegesen sem kapcsolódik a kérdésedhez.


> Ha beszélgetsz egy indiaival, japánnal, afrikaival akár latin-amerikaival is, sokkal spirituálisabb, magasabb szinten gondolkodó emberek, mint a nyugati fehérek, akik az élet értelmét csupán az anyagi javak gyarapításában találták meg.


Már aki. Hibás az összehasonlítási alap. Egy indiai esetén te egy idealizált indiait hasonlítasz össze egy átlagos, vagy éppen másik irányban az átlagtól különböző emberrel. Ez gyakori hiba, pl. a régebbi korok megítélésében sokszor felmerül, hogy mondjuk Szókratészt hasonlítja össze valaki egy mai átlag polgárral, még véletlenül sem mondjuk a pápát egy átlagos ókori görög földművessel. Európában is vannak „egységsugarú” lakosok, vannak kapzsi emberek, meg vannak mélyen spirituális gondolkodású emberek. Ahogy Indiában, Japánban, Afrikában, vagy Latin-Amerikában is.


> Ez a fajta kapzsiság pedig érthető módon konfliktusokhoz vezet, mert egy idő után az is kellene fog ami a szomszédé.


Sok háború anyagi javak megszerzéséért vagy megtartásáért folyt. Mások csak közvetve, a hatalomért, valamilyen ideológiáért. Európában nem kevésbé, mint Indiában, Japánban, Afrikában és Latin-Amerikában.


India? Nemrégiben Kínával és Pakisztánnal is folytatott háborút, sőt tulajdonképpen ma is inkább fegyverszünet van, mint béke, számos terület fennhatósága vitatott a felek részéről. De India függetlenedése, a modern India kialakulása után szinte azonnal polgárháborús helyzet alakult ki. Előtte az iszlám megjelenése hozott véres háborút. Delhi szultanátus, a Mogul birodalom megszállása stb…


Japán? Szerinted miért olyan magas szintű a japán harcművészet (szamurájok, nindzsák)? Japán történelme tele van belső polgárháborúkkal, több évszázadon keresztül különböző földesurak – aki inkább hadurak voltak – uralkodtak és kvázi mindenki mindenkivel harcolt. De háborúztak Kínával és Oroszországgal is.


Afrika? Na az a kontinens sem szűkölködik háborúkban, harcokban. Komplett népirtások folytak ott az elmúlt évezredekben. Csak hát amíg egy 10+n. századi európai örökösödési háború nyilván bekerül a történelemkönyvekbe, addig egy akkoriban lezajlott komplett népirtás – mivel az európai kultúrára sok hatása nem volt, a híre se jutott el eddig – nem került bele a történelemkönyvekbe. De ahogy az előző válaszomban linkeltem, 2013-ban Csádban, Szenegálban, Ugandában, Szomáliában, Angolában, Szudánban, Dél-Szudánban, Zairében, Nigériában, Etiópiában, Maliban, a Közép-Afrikai Köztársaságban voltak „csak” fegyveres konfliktusok. A ruandai népirtás sem volt olyan régen, ahol a halottak számát nyolcszázezer és egymillió között becslik.


Vagy Kínát nézzük? A kínai harcművészet is híres. Márpedig kifinomult harcművészet ritkán alakul ki békeidőkben. Kína történelme tele van kiskirályok egymással való háborúival, különböző dinasztiák háborúival, meg a mongolokkal folytatott folyamatos háborújával. A kínai nagy falat sem azért építették, hogy szép legyen… És persze lehet azt mondani, hogy de hát itt a harcművészet már olyan kulturális és spirituális mélységet ért el, hogy jóval több volt, mint egyszerűen az ellenség megölése. Hát ja… Kb. annyira, mint amennyire a lovagi kultúra több volt, mint egyszerű harctudás, a lovagi kultúrát vajon nem hatották át ugyanúgy az lovagi erkölcsök, nem voltak-e mélyen spirituális irányzatai a lovagrendeknek?


A hódítások kora előtti Amerika? Ott volt az ősi Maja Birodalom. A bukásának egyik oka, hogy a birodalom három városa háborúzni kezdett egymással. Mire a spanyolok megérkeztek, már csak a birodalom hanyatlott, felbomlott, a hagyományaikat elveszítették. Vagy nézzük az Azték civilizációt? Pl. ott is voltak társadalmi rétegek: harcosok, papok, köznép, rabszolgák. De lehet-e egy társadalomban annyi harcos, hogy külön társadalmi réteget alkossanak, ha nincsenek harcok, háborúk? Az azték vallás emberáldozatai sem éppen az élet szentségébe vetett hitükre utal.


Vagy nézzük az indiánokat? Mit lehet elmondani az indián kultúráról? Nomád életet folytattak, kvázi őskori körülmények között. Nem jutottak el kvázi a kerék használatáig sem. Kétségtelenül kifinomult képzőművészettel rendelkeztek, de képtelen voltak egységes állam(ok), civilizáció(k) létrehozásáig eljutni. Az meg azért mégis csak beszédes, ha egy népcsoport több időt, energiát, tudást fektet más népcsoportokkal való háborúskodásba, mint a békés mindennapok kényelmesebbé, praktikusabbá tételére. Mi volt még fejlett náluk? Hát a kereskedelmi hálózat aligha. Nem is a vízvezeték rendszereikről lettek híresek. Annál inkább eszünkbe jut az indiánokról a tomahawk, meg a békepipa. Márpedig ahol annyira sokszor kellett békét kötni, hogy a békepipa kulturális jelentőséggel bírt, akkor nyilván azokat a békéket csak megelőzték harcok. Nota bene mind a mai napig problémás az indiánokkal való együttélés sok helyen, a problémák okai meglepően nagyon hasonlítanak a magyar-cigány együttélés problémáira.


~ ~ ~


Én értem, hogy a világ különböző helyein alakultak ki mélyen spirituális vallások. De Európában sem volt ez másképp. Értem, hogy voltak a történelmükben kiemelkedő alakok, csak hogy Ázsiát nézzük: Buddha, Lao-ce, Konfuciusz. Hát de nálunk is volt egy Szókratész, egy Platón, egy Marcus Aurelius, a jámbor lelkű keresztény szentek soráról már ne is beszéljük. Oké, hogy voltak itt despoták, diktátorok, de ilyenek voltak a világ más tájain is, maximum kevésbé jegyezte fel a történetírás, vagy ha fel is jegyezte, kevésbé képezi a történelemkönyvek alapját. Vagy nézzük közelebbi példát? Nekünk itt volt Hitler vagy Sztálin? És máshol? Nem volt-e egy Pol Pot, egy Mao Ce-tung, egy Fidel Castro, vagy egy Kim Ir Szen, majd egy Kim Dzsongun?


Való igaz, hogy azért világháború kettő is kitört, mindegyik Európában. A gyarmatosítás is az európai történelem számlájára írható. Ezek kétségkívül kiemelkednek a világtörténelemből. De hogy a „nem fehér” emberek kevésbé lennének agresszívak? Akárhogy is nézzük, ezt aligha lehetne objektív érvekkel alátámasztani.

2019. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 2*Sü ***** válasza:
100%

> Egyáltalán nem értem ezt a vergődést miközben a számok pont, hogy az általam leírtakat bizonyítsák.


Hmm… Átsiklottam valamin? Milyen számokról van szó?


> A fehér ember volt az egyetlen amely több ezer kilométer utazott ahhoz, hogy leigázzon népeket.


Az iszlám terjeszkedése meg bizonyára teleportálással jutott el Spanyolországig, meg Indiáig. A Csing-dinasztia is csak úgy hirtelen és véletlenül nyelte el a mai Mongólia területét, Tibetet meg Kelet-Turkesztánt. A japánok sem hódítási szándékkal utaztak, nem tehettek arról, hogy véletlenül elfoglalták és Mikronéziát. Nyilván a Nagy Japán birodalom nemzeti mottója is – Gazdag ország, erős hadsereg – a békés spirituális elmélyülés igényét fejezte ki.

2019. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
82%

Észak Korea a vilag legkeményebb diktatúrája

Kína milliókat rabszolgamunkáztat, kínoz es agymos atnevelő taborokban

Indiaban mindenhetes esemeny a tömeges nemi erőszak

Pakisztánban nőket egetnek el elve mert megszegtek a Korant

Nem mellesleg az utolso kettő megallas nélkül atomháborúval fenyegeti egymást

Japán..csápos hentai animalpornó, hikokomorik, kihaló nepesseg, öngyilkossagkultusz..


Mintaorszagok!

2019. nov. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
70%

#16 megint

Látom jól megértetted az indokaim. Na semmi baj, majd talán másodjára.

Attól, hogy a nagy népirtások (holokauszt,holomodor) a - kvázi- modern korban történtek, nem teszi őket megbocsájthatóvá. Inkább pont ezért rémisztő, hogy már egy ilyen "felvilágosult" korban is megtörténhet hasonló. Ennek a mesének azonban az a csattanója, hogy reflektálni kéne az előző kommentemben leírt eseményekre. Ugyanis ezek még MA IS megtörténnek Afrikában, Ázsiában. Afrikában talán a 10 ujjam elég ahhoz, hogy megszámoljam hol NEM tört ki felkelés/polgárháború 2010 után és végződött mészárlással. Európában mikor is volt az utolsó ilyen? Erre persze rávághatja bárki, hogy: Oroszország-Ukrajna. Igen, csak a volumeneket és a gyakoriságot kellene összehasonlítani. Én lennék az utolsó, aki a kormányt támogatja, de felteszem a kérdést: szerinted az a sok menekült, honnan és miért jött ide? A menekültválság 2017-ben ért véget: szinte tegnap történt.

Ázsiával kapcsolatban pedig teljesen jogos, az előttem szóló véleménye. Azokat a harcművészeteket nem a legyek leütésére találták ki. Ahol nincs extrém kommunizmus, ott hihetetlen anarchia van. Olyan szervezetek léteznek azokon a helyeken, amilyen az olasz maffia csak álmában lesz (a yakuzáról már nem is beszélve). A hatalmat ott sem jó pofizással szerezték meg, hanem vérrel (máséval többnyire) és verejtékkel. Baromi magas spirituális szint.

India a legnagyobb scamek országa. Úgy és ott húzzák le az embert, ahol tudják. Megbhatják Buddhájukat meg a tanításaikat. Elég volt kb 2 másodperc: [link] ugye te is látod, hogy ÉVEKRE van lebontva?

Kedvességet, nyíltságot, barátságosságot hírből sem ismerik.

Azzal a hülyeséggel már nem is ingerlem magam, hogy az Afrikaiaknak megvolt mindene a gyarmatosítás korában. Amikor látták a hajókat, kővel dobálták. Azóta is a sárban fetrengenének, ha nem gyarmatosítják őket. A bőrből készült pajzs volt a legnagyobb áttörésük azokban az időkben. Az európaiak pedig lepuffantottak egy párat és ISTENKÉNT csodálták őket. Szóval azzá a spirituálisan fejlett emberré akarsz válni, aki az abszolút fölény láttán bálványozni kezdi azt a félt? Komplexus szaga van.


Még egy terület kimaradt: Közel-kelet. Honnan is indult útnak az eddigi legnagyobb terrorszervezetek 95%-a? És nem, ez nem vallási kérdés. A Korán keményebb vallási útmutató, mint a Biblia, nincs értelme vallási alapon tárgyalni. Az Iszlám Állam is nyilván arról híres, hogy ezeket a vallási tanokat békésen hirdeti, a légynek nem ártva.

Remélem lassan kipukkan a buborék amiben élsz, kedves kérdező. Jöhet az újabb lepontozás!

2019. nov. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:
Már megint a Negrók miatt lett törölve a válaszom!?
2019. nov. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Utolsó, nyilván. Én ezt írtam és ez is elpárolgott:

"Nyugodj meg, ha a négerek kezében nem csak Ak meg bozótvágó kés lenne, azok még cifrább mészárlásokat rendeznének. Bár bozótvágókkal is elég szaftosakat tudnak összehozni :) Az nem zavar, hogy a tudományos/technikai eredmények mind a fehér embertől származnak?"

2019. nov. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a túlzott polkorrektség és SJW lassan-lassan egy új diktatúrához és erős, nagyon erős cenzúrához, diszkriminációhoz fog vezetni.


Az alkotási és a szelektív szólásszabadság már lassan a múlté, kíváncsi vagyok mi lesz 5-10 év múlva amikor megeshet, hogy kisebbségben is leszünk. Mondom ezt amúgy alapvetően közép-liberális gondolkodóként.

2019. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!