Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Fel lehet ezt fogni emberi...

Fel lehet ezt fogni emberi ésszel?

Figyelt kérdés
Vannak pillanataim amikor elgondolkodom. Elgondolkodom hogy mi értelme mindennek, miért fejlődött oda e faj, hogy azon kell izguljak 3 vagy 4-es a lesz a témazáró. Mien rövid is az emberi élet az univerzumhoz képest. Mi minden van amirő mi nem tudunk, nem csak a világűrben, itt a földön is. Milyen okos egy ember, és mégis szinte semmit sem tud ami igazán fontos lenne. Eleinte annyi volt hogy megszerezze az élelmet, megvédje magát, és szép lassan a tápláléklánc csúcsára került. Na de miért jutott el oda hogy ilyen apróságokkal foglalkozik, már a luxus ami kell... És meddig fog eljutni? Bármely más faj lehetett volna ez. És a világűr is számomra egy felfoghatatlan dolog. Nem lehet ennyi véletlen, hogy megszületett az univerzum, idáig kifejlődött az emberiség, itt éllek, megszülettem és pont most ezen töröm a fejem. De miért történt? Mi lenne ha? (Pl ha egy másim faj is velünk együtt fejlődik, és most nem csak mi vagyunk, mi lenne ha többet tudnánk mindenről?). Ha mi nem majd az utánunk következők legyőzik a lehetetlent, eljutnak oda ahova mi nem (univerzum távolabbi pontja, időutazás, bármi). Uhh na ezz most jó volt leírni, bár nem tudom nektek lesz e belőle hasznotok, ha valakinek van kedve törni a fejét, akár itt nyugodtan tolja :)
2019. nov. 4. 22:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Tipikus álmodozó tini álkérdés...
2019. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem egyeske, ez egy igen komoly tèma.
2019. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Igen #2, csak nem egy téma, nem egy kérdés... és nem is tudományos. Mivel a miértekre nem tudja a természettudomány a választ, és nem is keresi.


Ez a filozófia hatásköre.


Természetesen jó fantáziálgatni ezekről és ezek az első felismerések a tudományosság felé vezető úton.


Ha kialakul egy természet iránti érdeklődés,lehetsz még te is nagy tudós, kérdező. Megéri szép lassan megérteni a dolgok működését.

2019. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Én azt szoktam megpróbálni elképzelni, hogy hogy fért el egy atomnyi térfogatba az egész univerzum. Nem sikerül.
2019. nov. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
10%
Vedd elő a bibliát!
2019. nov. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Zzzzz
2019. nov. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Azt képzeld el, hogy például egy dél- afrikai gettóban, egy fekete 25 éves srác most adagolja túl magát, valami silány de gyilkos narkóval. Pedig Ő az egész Világegyetemben egy egyedülálló, nincs belőle még egy.


És ...?


Nem úgy élünk, talán egyikünk sem a 7,5 milliárdból, hogy foglalkozzunk a különlegességünkkel. Nem is igazán becsüljük azt, de ennek sok oka lehet.

2019. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Három lehetőséged van:


1; Találsz valami földhözragadt dolgot ami lefoglal annyira, hogy ne gondolkozz ilyeneken.

2; Elkezdesz hinni valamiben, hogy miért csinálod a dolgokat.

3; Belebolondulsz, itt lehet kábszikat is használni, aztán azon lenni az életedben hogy cuccozhass, ez eléggé leköti az embereket, de nem ajánlom.

2019. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja és természetesen nem lehet felfogni, ne pocsékold az életedet olyan dolgok megértésére, amihez nem elég fejlett az agyunk. Az is csoda hogy ezt be tudjuk látni.
2019. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

én ezt a témát tudom ajánlani gondolkodásra


[link]

2019. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!