Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek Dzingisz...

Mi a véleményetek Dzingisz Kánról?

Figyelt kérdés

#mongol #kán #Dzingisz Kán
2019. nov. 16. 10:53
1 2
 11/15 anonim válasza:
66%
Pszichopata tömeggyilkos volt aki ész nélkül rabolt, lopott, gyilkolt, pusztított és aki a történelem egyik legnagyobb népirtását követte el. Primitív barbár.
2019. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%
egyáltalán nem kedves kérdező! nem szemétkedett(a te megfogalmazásod szerint) a válaszoló,de a muszáj szót sem ly-nal kell írni!!
2019. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igen hát ha lesznek helyesírássál kapcsolatos kérdéseim akkor föltétlenül fogok szólni nektek ...


Amúgy meg én is tarthatnék nektek leckét a makedón helyesírással kapcsolatban , csak az az hogy mi a magyarokkal ellentétben nem kezdünk el hisztizni ha valaki helyesírási hibákat ejt ...

2019. nov. 21. 17:48
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

A történelem könyvekben szerintem sok ferdítés, tévedés és hazugság is benne van, ezt sose szabad elfelejteni. Egyesek bűneit felfokozzák, másokét meg elrejtik. Ott van például a holodom, ha jól rémlik 10 millió ukránt ölt meg sztálin, de nem is tanítják, film se készült róla, pedig itt történt a szomszéd országban alig 50 éve, a holokaszusztal meg mindenkinek a könyökén jön már ki.


Azt hogy mi vezérelte a kánt, így utólag sose tudjuk meg. Nekem a kedvencem Jet Li-el a Hero című film. Abban a kínai történelem levéresebb szakaszában játszodik, amikor egyesiti a császár a észak és délt, ami miatt több millióan meghallnak. Li személyes veszteségek miatt meg akarja ölni az uralkodott. Már ott áll előtte, meg is ölhetné, beszélgetnek, és akkor érti meg, hogy ez az ember nem népírtó, mint ahogy mindenki hiszi hanem egyesíteni akarja a kínaiakat a külső veszélyek ellen.


Vagy ott van például Gorbacsov, az én szememben ő az egyik legnagyobb ember aki valaha élt. 1989-ben felszállt a gépére, elrepült New Yorkban bement az ensz épületébe mindenki megdöbbenésére és elinditotta a hidegháború befejezését. Elengedte a vasfüggönyt, a berlini falat, aláírta a atomfegyverek leszerelését, gyakorlatilag megakadályozta a 3. világháborút, ő az aki a legtöbbet tett a világbékéért de emlékszik erre valaki? Kapott érte béke nobel béke díjat vagy bármit? Az oroszok szemében meg egyenesen bukás, hiszen szétesett a szovjetunió tagállamokra.


Szóval csak óvatosan, amúgy meg a múlt az hamu, nincs értelme vele foglalkozni, csinálni már úgy sem lehet vele semmit, inkább a jelen meg a jövő érdekeljen.

2019. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 EagleHUN ***** válasza:

OFF

#14)


1) Gorbacsov igenis kapott Nobel - Békedíjat 1990 -ben pont azért amit említettél!

[link]


2)

" amúgy meg a múlt az hamu, nincs értelme vele foglalkozni, csinálni már úgy sem lehet vele semmit, inkább a jelen meg a jövő érdekeljen."


Ez a legnagyobb tévedés, a történelem ismeretéből tanulni lehet és kell is!

Igen meg kell nézni milyen forrásból, meg ki szerint is...lehetőleg több független forrásból szedni az információkat...

De a történelem ismeretében (és fényében) lehet csak a jelen dolgait (ki)értékelni és a jövőbe tekinteni következtetéseket levonni stb... !


3) Ha téged ennyire NEM érdekel a történelem és véleményed szerint nem lehet vele kezdeni semmit. Akkor miért írsz hozzászólást történelmi kérdésekben ha nem is ismered és nem érdekes nem lehet vele mit kezdeni?

Ja de mégis tudod hisz a Holodomort is ismered (lehet hogy még iskolában is tanították neked?) és zavar is téged hogy miért mellőzöttebb egy sokkal nagyobb népirtás. (Jogosan egyébként, pl engem is zavar.)

Ha nem érdekelt a történelem és nem lehet vele mit kezdeni, akkor honnan tudtad ezt és miért zavar a mellőzöttsége?


Csak arra akartam rávilágítani súlyos logikai ellentétbe kerültél önmagaddal és dezinformációkat is írtál aminek utána sem néztél (Pl: Gorbacsov).

2019. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!