Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A vagyonelosztás a Földön...

A vagyonelosztás a Földön miért ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Miért birtokolja az összes vagyon 98%-át a Föld lakosságának 1%-a? Mi vezetett ehhez a méltánytalan, súlyosan egyenlőtlen vagyonelosztáshoz?


Elképzelhető, hogy a feudális rendszerből való átmenet egyes családokat kiemelt, akik azóta őrzik a pozícióik, mivel akkor hatalmas az előnyük, hogy senki nem tudja velük felvenni a versenyt?


Ha nem ez, akkor mégis miért ilyen méltánytalan a vagyoneloszlás?


2019. nov. 17. 18:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
#10 Akkor viszont erre kellene a hangsúlyt fektetni, ehellyett csupán az erőforrások éljük fel exponenciálisan gyorsuló ütemben csupán a gyorsabb haladás kedvéért. Nincs itt valami ellentmondás?
2019. nov. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a gazdagság politikai hatalommal is jár és akik az anyagiakat birtokolják, azok gondoskodnak arról, hogy ez így is maradjon.

Egyébként eltúloztad az arányt szerintem, én úgy az összes vagyon felére emlékszem, vagy talán még kevesebb, 40% körül, bár elég régen láttam ilyen grafikont, lehet tíz éve is, de nem hiszem, hogy azóta nagy változás történt.

A folyamat a középosztály leszakadását is jelezte és még több felmérést is láttam, ahol másféle kategóriák léteztek.

Nincstelenek, szegények, alsó, felső középosztály, gazdagok, milliárdosok voltak megjelenítve általában és még az értékhatárok is többnyire közölve voltak, érdemes lenne keresni egy ilyen jellegű felmérést, hogy tisztábban lássunk.

Nem tudom, ez mennyire jó?

[link]

2019. nov. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

De, természetesen most már érdemben foglalkoznunk kell azzal is, hogy az erőforrásaink és a Föld regenerálódó képessége végesek.

A kínaiak pl. már csinálják is, de máshol is elindult már.

Remélhetőleg még időben vagyunk.

2019. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

7


Grat, észrevetted a hibát!


De ettől eltekintve a felsoroltakat sincs semmi esélye az átlagpolgárnak utolérni, hiszen olyan áttörő forradalmi újítások ritkán vannak amelyek során megtudod magad annyira szedni. De egy Rockefellert azért nem merek említeni mert akkor megvádolnak ezotériával meg gyíkemberekkel, ismerem az itten közösséget. Ezért jobb példák voltak azok. De a lényeg úgyis ugyanaz, a vagyoneloszlás valami siralmas.

2019. nov. 18. 11:03
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem az utolérésről van szó, hanem a megközelítésről.

Nézd, kérdező: nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy ha teljesen ugyanúgy él mindenki, akkor ez így is fog maradni nagyon sokáig.

Míg, ha előtted a példa, hogy lehet 𝐬𝐨𝐤𝐤𝐚𝐥 jobb is, akkor tekersz, mint az őrült! Legalábbis az értelmesebb, szorgalmasabb emberek igen.

Melyik részét nem érted ennek?

2019. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

8


De ez nem ad magyarázatot arra, hogy a leggazdagabbakbak miért van 100,000-szer akkora vagyona mint a legszegényebbeknek.

Értem én, hogy a teljesítmény díjazni kell, amivel nem értek egyet az az aránytalanság.

Meg ráadásul az esetek többségében ezek az emberek nem a saját munkájukkal, ötleteivel gazdagodtak meg hanem más munkáhából, más ötleteiből, ők pusztán mozgatták a szálakat úgy, hogy nekik a lehető legnagyobb hasznot hajtsa.

2019. nov. 18. 11:07
 17/23 anonim ***** válasza:

"a leggazdagabbakbak miért van 100,000-szer akkora vagyona"

Mert már a törvényeket is ők szabják meg.

Ahol sok a pénz, oda sokkal könnyebben megy még több!

Jobb nevelés, képzés, gyakorlat, odafigyelés stb. is szerepet játszik.

Aki szegény, az mindehhez nem ért olyan jól, ő máshoz értene. Csak az meg nem hoz pénzt.

2019. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17


Ezzel nem értek teljesen egyet . A legtöbb gazdag embernek nincs diplomája, végzettsége és a szakterületén sem a legjobb. Mégis sikerült meggazdagodniuk. Sokszor egy jó húzás, sokszor szerencse stb.


Ez nem úgy megy ha nagyon jó vagy valamiben akkor biztos dúsgazdag leszel. Hiszen számtalan olyan példa van, hogy valaki nagyon jó valamiben és mégis átlag színvonalon él.


Tehát szerintem a kemény munka, tudás és szakértelem önmagában nem garancia a meggazdagodásra és mint olyan épp azt támasztja alá, hogy nem teljesen fer módon díjaz a kapitalizmus sem.

2019. nov. 18. 11:49
 19/23 anonim ***** válasza:

"Ez nem úgy megy ha nagyon jó vagy valamiben akkor biztos dúsgazdag leszel."

DE NEM IS EZT MONDTAM!

Hanem azt, hogy aki MÁR gazdag, az KÖNNYEBBEN gazdagszik tovább!


Értő olvasás...

2019. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ez hülyeség, bármennyit is dolgoznék, sosem érhetném utol Bill Gatest, Zuckerberget, Bezost stb."


Nem mindenki van azért tele, mert már gazdagságot örökölt.

Nézd meg mondjuk Harland Sanders történetét, hogyan lett egy lepukkant farmer kezei alatt a KFC világcég.


Igen, kell egy képesség ahhoz, hogy az ember feljusson ilyen magasra.

És minél kevésbé adottak a szerencsés körülmények, háttér, annál jobb ilyen képesség kell.

Én azt mondom, hogy aki rendelkezik ezzel a képességgel,m attól nem tudom sajnálni egy percre sem.

Főleg, ha az ebből bejövő bevételén nem ül, hanem azt forgatva nem csak a saját szekerét, hanem összességében az egész világot segíti előre.

Mert bizony akár Steve Jobs, akár Bill Gates, akár mondjuk Elon Musk kerül szóba, ők bizony ezt is tették, teszik.



Istenigazából nem is a pár csúcsmilliomos a probléma, hanem az alattuk lévő köztes réteg, ahová tényleg akár igazi érdemek nélkül is lehet kerülni.

Főleg a politikai hatalmi rétegek és a bankszféra.


Igazán kérdéses viszont, hogy nélkülük, anélkül, hogy ők így meg tudják szedni magukat, mennyire lenne működőképes az egész világgazdaság.

Én attól tartok, sehogy.

A világgazdaságot is hétmilliárd egyéni érdek összessége mozgatja, nem egy darab közérdek.

Az a hangyáknál, méheknél működik, embernél nem.

Éppen amiatt, amire olyan büszkék vagyunk, az egyéni öntudat, individuum, egyéni szabad döntésképesség miatt.


Ennek fényében neheze hiszem, hogy ez valaha is változni fog. Illetve ennek megváltozása nélkül is folyamatosan jobb lesz mindenkinek, mert miközben ők még gazdagabbak lesznek, a mi zsebünk is lassan-lassan jobban fog telni.


És ha az egész világ csak "jóléti államokból" fog állni, a problémák maguktól szűnnek meg.

2019. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!