Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az angolszász népek miért...

Az angolszász népek miért ennyire hajlamosak a rasszizmusra?

Figyelt kérdés
Valóban felsőbbrendűnek képzelik magukat?
2020. febr. 23. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem ettől függ. Társadalmi és szociális berendezkedés a forrása ennek. A fekák ugyan olyan rasszisták Dél-Afrikában...


A rasszizmus mindig kétoldalú, függ az adott bőrszínű emberek általános viselkedésétől (pl menj be egy Bronxi fekanegyedbe és megérted...) és az adott csoport elnyomásától, illetve az emberek jólététől.


Szingapúrban a jólétben békésen egymás mellett élnek különféle népek, rasszok és vallások.


Ha megborulna a jólét, az első hogy a faji és vallási ellentétek fellángolnának, az emberek 1 bites biztonsági üzemmódba lépnek.


Pl ha 2-3x megtámadnak és kifosztanak a romák a No Go negyedben, akkor tudatalatt bekapcsol az a funkció, hogy ez a népcsoport bizony nem szeret téged. Ők is rasszisták a fehérekkel, meg a fehérek is utálják őket kollektíven.

2020. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez szerintem nem teljesen van így.


A feketék okkal tartanak a fehérektől hiszen az utóbbiak bemutatták mikre képesek. Ezzel szemben olyasféle elnyomásra, kizsákmányolásra, genocídumokra a feketék részéről a fehérekkel szemben nem tudunk semmilyen példát felhozni. Ami volt az mind az elnyomásból, önvédelemből származott.


Mégis miért ellenszevesek Dél-Afrikában a feketéknek a fehérek? Azért mert olyan szépen bántak velük?


Nézz meg hány fehér stáb látogatott meg afrikai törzseket, dokumentumfilmek forgatása céljából stb. Mindig szívélyesen fogadták. A feketék agresszivitása önvédelemból származik általában, míg a fehéreké az elnyomásból, dominanciából.

2020. febr. 23. 14:54
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem éppen az a rasszizmus, amit most te csinálsz?
2020. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

A rasszizmus nem azt jelenti, hogy egy nép(csoport) népirtást hat végre egy másik nép(csoporton).

A rasszizmus egyszerűen egy másik ember alacsonyabb rendűnek tartása pusztán a származása alapján. És ezt a véleményt nem tudod olyan szépen csomagolni, hogy attól már ne legyen rasszizmus.

2020. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 2*Sü ***** válasza:
74%

> Az angolszász népek miért ennyire hajlamosak a rasszizmusra?


Miért? Hajlamosak? Pl. itt egy térkép:

[link]

Ez alapján az angolszásznak mondott országokban az átlagnál jóval alacsonyabb a rasszizmus mértéke.


> Mégis miért ellenszevesek Dél-Afrikában a feketéknek a fehérek? Azért mert olyan szépen bántak velük?


Pont itt kezdődik a rasszizmus. Személy szerint én nem ártottam nekik. És amíg engem bárki az alapján ítél meg, aki ÉN vagyok, addig oké. De hogy más embereknek tulajdonított tetteket, tulajdonságokat személy szerint nekem is tulajdonítanak, pusztán azért, mert valamilyen irreleváns jelleg miatt – bőrszín, nemzetiség, vallás, nem, akármi – azonos csoportba tartozom velük, na ez a színtiszta rasszizmus. És ha valaki – teljesen mindegy milyen bőrszínű – a sérelmemre úgy bánik velem, amire nem adtam okot, ami személy szerint velem szemben nem igazságos, akkor aligha lehet beszélni önvédelemről.


De úgy eleve te is mintha súrolnád a rasszizmus kategóriáját, hiszen feketékről, fehérekről beszélsz úgy egységként. Pedig nyilván feketékből és fehérekből is vannak agresszorok, xenofóbok, rasszisták, meg vannak toleránsak, humanisták, antirasszisták. Maximum a fekete vagy a fehér emberek többségéről, vagy átlagáról lehet itt beszélni.

2020. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Az en angol ismeroseim kozt eleg keves a rasszista. Annal a nehanynal aki megis az, azt vettem eszre, hogy nagyon nagyra vannak az angolsagukkal, es nem elsosorban a tobbi nepet nyomjak le, hanem inkabb magukat emelik durvan fol, ebbol lesz a rasszizmusuk. Pl total nem ertik, minek nekik nyelvtanulas, hisz mindenki tud(jon) angolul, de a kedvencem az az ismerosom, aki racsodalkozott arra h "de hisz mi mondtuk az eunak h mi hogyan legyen, ok nem hallgattak rank, most mit kell meglepodni hogy kileptunk?"
2020. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én is elsősorban az angolokról tudok nyilatkozni mivel köztük éltem életem egy jelentős szakaszában. Elképesztően különlegesnek, már-már kisisteneknek tartják magukat csak mert angolna születtek. És igen, mindenkit lenéznek aki nem angol, még ha ezt nem is mondják a szemedbe, udvariassággal palástolják. De a németeket sem kell félteni, hiszen a fasizmus nem épp annyira a távoli múltban létezett.


A zsidók irtása a németek által, angolok bennszülöttek ellen elkövetett népirtásai, az amerikaiak feketékkel való bánásmódja támasztja alá a kérdésemet. Ezek történelmi tények amelyeket felesleges kimagyarázni.


Ugyanolyan tény, hogy a feketéknek ilyen tetteket nem lehet felróni. Egyrészt nincs bennük felsőbbrendűségérzés más rasszok iránt, másrészt a helyenként megfigyelhető fehérellenességük érthető, hiszen tartanak a fehérektől. A mai napig gyarmati szintű viszonban van sok ország a Franciaországgal, Amerikában is erős megkülönböztetés éri őket. A rasszizmus a mai napig él, nyilvan intézményi szinten ezt próbálják enyhíteni, viszont az emberek szintjén az még mindig ott van.

2020. febr. 23. 18:00
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: Röviden: Tudatlan vagy a témában.


Nem érted a rasszizmus fogalmát, működését.


Nézz utána pl mi megy Dél-Afrikában a búr farmerekkel.


Ha neked annyi jön le, hogy feketék tök jogosan gyilkolnak >>>ártatlan<<< embereket (akik történetesen fehérek) akkor te vagy itt a legnagyobb rasszista.

2020. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, én ezt egyáltalán nem tapasztaltam Angliában, pedig elég sokat éltem ott. Sem azt, hogy különösebben rasszisták, sem azt, hogy soviniszták volnának.
2020. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8


Tökéletesen értem a rasszizmus fogalmát. Ne legyünk már ennyire leereszkedők. Simán idegengyűlöletet jelent. Most tényleg el akarunk veszni a definíciókban, holott simán érthető mire utalok a kérdésemmel.


Idegengyűlöletre, egyes népcsoportok alacsonyabb rendűnek, rosszabbnak tartására értem és emiatti hátrányos megkülönböztetésre.


A feketéknél ez nyilván a fehérek velük való bánásmódjából fakad, míg a fehéreknél a felsőbbrendűség érzésből.


Hajlamról beszéltem, ami nem egyenlő azzal mintha az állítottam volna, hogy minden egyes fehér olyan és minden egyes fekete ilyen. Talál genetikai, talán evolúciós nem tudom, de megfigyelhető. Ezért tettem fel a kérdést, hogy milyen okai vannak.


Próbáljunk meg a kérdésre fókuszálni! Fárasztó amikor az ember feltesz egy kérdést, és rögtön jönnek a keresztkérdésekkel, mondandó kiforgatásával, tagadásokkal stb.

2020. febr. 23. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!