Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A középkori pestisjárvány...

A középkori pestisjárvány idején az emberek miért nem gyanakodtak arra, hogy a kosz és a fertő lehet az egyik okozója a dögvésznek nem pedig Isten haragja?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg ezt a dokumentumfilmet és ha tényleg hitelesen alakították a szerepeket, akkor bizony tényleg nagyon ostobák lehettek a középkori emberek:

https://www.youtube.com/watch?v=5XVgUvzmrEg

És ne gyertek a vallással, mert tudtommal a kereszténység nem írja elő, hogy a fekáliát az utcára kell dobni, a szennyet és minden ocsmányságot a lakóhely közelében kell tárolni. A rómaiak már 1000 évvel azelőtt kifejlesztették a csatornahálózatot, náluk nem volt pestisjárvány és laikusként szerintem sokkal civilizáltabbak is voltak.

De ha tévedek akkor valaki magyarázza el, hogy a középkori emberek miért voltak ennyire igénytelenek és mindenféle vallásos vezeklés helyett miért nem jutott el az agyukig, hogy esetleg a kosz és mocsok a táptalaja az egész járványnak?



2020. márc. 10. 09:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Állítólag van fejlődés. Technikai, kulturális stb. Itt mintha nem észlelném. Egyesek azt feltételezik, az ember tudása változatlan, és egyszerűen korábban ostobák voltak.

Pedig az ezt feltételezőknél sokkal okosabb volt az az ember a középkorban, aki nem akart bemenni beteg házába, vagy az a településvezető, aki elrendelte a kapuk bezárását vagy az oltott mészen való áthaladást. Pusztán abból a gyakorlati megfigyelésből kiindulva, hogy ezáltal nagyobb az esély.

2020. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem annak tükrében semmi jogunk visszamutogatni a középkor embereire, hogy 2020-ban emberek tömegeinek kampányolnak a kézmosás fontossága mellett, és tömegeket oktatnak a helyes kézmosásra.
2020. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!