Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Szerény véleményem szerint, semmi sem lehet tökéletes!

Ebből adódóan minden tökéletlen és így értelmetlen is!

Ha minden értelmetlen, akk. Az élet értelme az hogy az élet értelmetlen!


DE!


Ha minden tökéletlen és értelmetlen, akk. Én is tökéletlen vagyok és így az elméletem is értelmetlen!


Vagyis akk. Az életnek ezek szerint mégis csak van valami értelme‽‽?



2019. jún. 21. 02:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Aludjál Zsiga... ne gondolkozz.
2019. jún. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 EagleHUN ***** válasza:
2019. jún. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
42
2019. jún. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2019. jún. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Most megpróbáltat pusztán logikai úton levezetni és lezárni az élet értelmének nagy kérdését.


Ezt már 2000 éve is nagy erőkkel próbálták kivitelezni. A nagy ókori filozófusok sem jutottak semmilyen egyetértésre. És azóta se sikerült konklúzióra jutni ezzel a módszerrel. Ez rossz jel....


De van egy másik módszer is, ami ugyan úgy a világ megismerésére jó! Ez a megfigyeléseken alapuló természettudományos módszer. Ez elég hasznosnak bizonyult, mert megismertük az élet kémiai és fizikai sajátosságait. Vannak természettudományos elméletek, amik az élet kémiai úton való kialakulását modellezik.


A kérdés hogy melyik módszer lesz alkalmas az élet értelmének 2000 éves kérdésének a megválaszolásához. Egyenlőre egyik sem járt sikerrel. De a tudományos módszer elég frankón halad, hogy ezt lezárja. A pusztán logikai levezetés pedig vergődik, küszködik, de csak-csak nem akar eredményeket felmutatni.


Én szerintem meg kéne várni, hogy mire jut a tudomány ezzel kapcsolatban...

2019. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

"Szerény véleményem szerint, semmi sem lehet tökéletes!

Ebből adódóan minden tökéletlen és így értelmetlen is!

Ha minden értelmetlen, akk. Az élet értelme az hogy az élet értelmetlen!"


Ami tökéletlen (vagyis nem tökéletes), az ettől miért is értelmetlen? Pl. az autóm sem tökéletes (vannak hibái), de ettől én még nem nevezném értelmetlennek is. Vagy a cipőmmel is ugyanez a helyzet. Meg a mobiltelómmal is. Meg úgy általában mindennel, amit birtoklok. Nem látom a logikai összefüggést a levezetésedben, hogy miért lenne egyértelműen értelmetlen az, ami nem tökéletes.

2019. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%
Hogy felismerjük, hogy az önzetlen szeretet a legfontosabb. Életek százereit éljük addig míg erre magad rá nem jössz. A mi síkunknál is vannak sokkal fejlettebb síkok. Ha ezen végzel feljebb jutsz egy szinttel és új feladatok várnak rád
2019. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Ezt sok oldalról meg lehet közelíteni. Ha az ember mint egy állatfaj szempontjából nézzük akkor a fajfenntartás, ha az ember mint kultúrált társadalmi egység akkor meg az adófizetés, és az újabb adófizető rabszolgák gyártása, tehát ez is ugyanoda kanyarodik vissza részben. Ha viszont a Föld ökoszisztémájába betöltendő szerepünket, célunkat nézzük, akkor meg a bolygó elpusztítása az életünk célja minden bizonnyal.
2019. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A tökéletlenség nem egyenlő az értelmetlenségel DE párban járnak!


Pl. Minden ember tökéletlen, mert minden ember hibázik! Én hiba alatt olyan logikátlan tetteket értek melyet átgondoltab esetben nem követünk el, csak hirtelen tettek következményei!

Na és itt jövök én szerintem ugyan is a logikátlanság = értemetlenség!


Egy autó azért tökéletlen mert logikátlan megoldásokat alkalmaztak a gyártásánál!

Ha a tervező ÉRTELMES ember, akkor LOGIKUSAN tervezi meg az autót és így ÉRTELMES megoldások születhetnek.

Így ez az autó tökéletes lesz! Na persze nem feltétlenül neked!

A tervezőnek tökéletes mert saját igényeinek megfelelően tervezte meg a autót, viszont te tökéketlenek tartod mert nem felel meg az igényeidnek!


Nekünk ugymond tökéletes az idő mérése úgy ahogy van de mindennek van tökéletlen fele, ezek az emberek értelmetlenek látják az idő mérését (legalábbis az év 3 hónapjában) hiszen miért lenne este ha süt a nap!

[Egy tökéletlen rendszer logikátlanságai/értelmetlenségei

[link]

2019. jún. 21. 12:08
 10/21 anonim válasza:
100%

Ami nem tökéletes, az miért lenne értelmetlen? Pl. egy nem színötös érettségivel is lehet továbbtanulni, egy félig elrontott kaját is meg lehet enni, tehát van értelme tanulni, van értelme főzni. Az értelme az életben maradás. Miért maradjunk életben? Csak. Mert ha már itt vagyunk az életben, csináljunk valamit.

Az élet "értelme" szerintem az, hogy ha már megszülettünk, mert szüleink úgy döntöttek, hogy világra hoznak, akkor az adott lehetőségekből kihozzuk a legtöbbet, hogy az életben töltött x évet minőségi módon tudjuk eltölteni, gondolva magunkra is és másokra is. Ha már itt vagyunk a Földön, töltsük el valahogy az időnket, haladjunk előre napról napra, lépésről lépésre, tettről tettre, kb. ennyi az élet értelme, és mindenki máshogy teljesíti ki.

2019. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!