Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fejlődés le fog lassulni?

A fejlődés le fog lassulni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 30 évben hatalmas mértékben fejlődött a világ. Megjelentek az okostelefonok,a számítógépek,a wifi és még kismillió dolog,és ezek 40 sehol nem voltak. Az elmúlt pár évben robotokat,MI-t is elkezdtek fejleszteni.


De szerintem minden olyan dolog,ami szárnyal (mert ugye,a fejlődés most igazán szárnyal)egy idő után elkezd lassulni. Persze,még pár évig folytatodni fog.


Szerinted igazam van? Vagy a fejlődés már megállíthatatlan?



2020. jún. 7. 21:29
A kérdező szavazást indított:
Nincs igazad,a fejlődés megállíthatatlan.
Igazad van,a fejlődés egy idő után biztos le fog lassulni
Bármi lehet,senki sem tudja.
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Ajánlom figyelmedbe, jobban össze van foglalva benne a válasz a kérdésedre mint amennyire én most meg tudnám kísérelni átadni.


[link]

2020. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EagleHUN ***** válasza:

Szerintem is (ahogy #1 linkelte cikkben) a technológiai szingularitás jöhet létre ami miatt még gyorsulni is fog a fejlődés.

Hogy hova vagy meddig na az jó kérdés, ahogy az is mikor következhet ez be.

A cikkben feszegetnek ezzel kapcsolatos kérdéseket.

Szerintem is elkerülhetetlen a létrejötte.

Hogy ez nekünk mennyire lesz jó vagy rossz az szintén megjósolhatatlan dolog.

Akár lehet hasznos is.


Viszont észre vettem hogy magával az univerzális MI létrehozásával kapcsolatban egy nagyon fontos kérdést szinte mindenki figyelmen kívül hagy illetve szerintem tévedésben van az egész világon!!!


Tegyük fel hogy képes lesz az emberiség egy emberi agy neurális hálóját (ami ugye nem 2 biten működik!) akár hardveres akár szoftveres módon létrehozni. A baj hogy azt gondolják ezzel minden meg lesz oldva és létrejön az MI.


Én azt mondom így nem fog vagy ha igen akkor az nem lesz nekünk túl jó! Sőt kifejezetten veszélyes így neki állni a dolognak!


A TEST ugyanis megkerülhetetlen tényező minden szempontból!!! (Fejlődés, érzések, intelligencia, beszéd, látás stb...)


Aki nevelt már gyermeket és figyelte fejlődését hogy hogy javul a látása a finommotorikus mozgása hogyan fejlődnek a beszéd az egyensúly a hallása stb készségei. Hogyan tanul a hibáiból a csetlés botlásból a az átélt örömökből és fájdalmakból stb...

Tehát szerintem jó és hasznos MI akkor jöhet létre ha nem csak a neurális hálót de egy független testet is képesek leszünk létrehozni és ezt a kettőt független rendszerként egymásba integrálni.


A TEST nélkül létrehozott MI meg szerintem egy nagyon kockázatos és veszélyes dolog. 99%-os valószínűséggel a pusztulásunkat okozná és nem segíteni fog. (Nem érti mi a fájdalom, a boldogság stb...)

Egy teljesen érzelemmentes és az embert semmi módon nem értő "rideg" IQ jön létre aminek az EQ -ja kb -1


Önmagában a számításra alkalmas SW és HW nem lesz tehát elegendő!

Ha a mozgásra és érzékelésre és ezek kifejezésére képes test nélkül próbálják meg létrehozni az MI -t abból katasztrófa lesz!

Persze vannak erre vonatkozó kutatások is de messze nem olyan támogatottsággal mint az MI.

2020. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Meg kell érteni, ha az emberi fejlődésről beszélünk, hogy Nem tartanánk sehol sem, ha nem kapnánk a földönkívüliektől tudományt, közigazgatást, technológiát. Még a fán lennénk, mint a majmok, ugyanis az evolúció egy rendkívül lassú folyamat. "Szerencsénk" volt, hogy van olyan idegen faj, akiknek terve van velünk.Így felgyorsították a fejlődési folyamatot. A michrochip, LED égő, GPS és más technológiai fejlesztés ugyanúgy az ő termékük, mint a társadalomszerveződés.


Olyan mértékben fogunk fejlődni, ahogy ők akarják.

2020. jún. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Éppen az első válasz kapcsán egy fontos szempontra hívnám fel a figyelmet. Vannak tanulmányok! Több és többféle is. Tanulmányok, elképzelések vannak, nem tudás van ebben tehát. Azaz ha a kérdés az, kiejtek a kezemből egy követ a 10. emeleten, mi történik? a válasz - tudás alapján és emiatt egyértelműen: ha semmi nem jön közbe, le fog esni a földre. Ha viszont azt kérdezzük, amit a kérdező, akkor feltételezéseket fogalmazunk meg a mai legjobb tudásunk szerint. Nem pedig a jövőt. Mert azt nem lehet, mégpedig azért nem, mert annyi paramétertől függ, hogy nincs mód a kiszámolására. Vegyük figyelembe, hogy az ember akarattal bír. Mind a hétmilliárd. Igaz, sokak hatása csekély, de mind viszonyulni fog mások hatásához. És ezt meghatározni, a következményt kiszámolni nem lehetséges jelenleg (gyanítom, ez még sokáig így lesz).

A MI-hez. Szabadjára engedett fantáziával bármi elképzelhető. De azért lehetséges némi vzlat, ha kellően összefogjuk gondolatainkat. És ezt megtette a Lucas elindította népszerű Starwars sorozat eredetije, Asimow 3 kötete a robotok törvényeiről. Mert a lényeg: A MI ember által készül. TEHÁT OLYAN LESZ, AMILYENRE AZ EMBER TERVEZI. Ha ész nélkül (mondjuk profitorientáltan) csinálja, akár létrehozhat valamit, ami kiirtja az emberiséget (majd önmagát). Ha ésszel, akkor olyan valamit, amivel kiválóan lehet együtt élni az ember boldogulására. Néhány fontos alapelv betartásán múlik. Meg annak megértésén, a fejlődés egy bizonyos pontján már nem az ember irányít. Ez mindenkor igaz örökérvényű természettörvény. Például annak idején lehetett volna úgy alakítani az életünket, hogy a ne a gőzgépre legyen szükség, mondjuk úgy, átugorjuk. Ám az ókori Heron letette alapjait, igaz, kellett még majd 2000 év, de a tudás és így igény megvolt, Wattot már semmi sem menthette meg, hogy feltalálja. Hasonlóan, ha a MI fejlesztés jelenlegi állásánál észnél vagyunk vagy nem, az határozza meg az irányt. Lesz egy pillanat, mikortól már nem az ember határozza meg, a fejlődés iránya megváltozhatatlan.

2020. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nagyon, de kicsit szerintem lassulni fog. Igaz, régebben is mindig voltak olyan dolgok, amikre nem gondoltak volna és megvoltak nélküle az emberek, például 70-es, 80-as években a mobiltelefon nélkül. De már 200 éve is mondták, hogy "amit érdemes volt feltalálni azt már feltalálták". De sosincs vége a fejlődésnek, max lelassul.
2020. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!