Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy (jó) színészre hogyan hat...

Egy (jó) színészre hogyan hat pszichológiailag ha nagyon beleéli magát a szerepbe?

Figyelt kérdés

Van arról valami tanulmány vagy kísérlet, hogy milyen módon hat a (film)színészek személyiségére, ha egy-egy karakter szerepébe nagyon beleélik magukat? Nincsenek ennek káros hatásai, nem "keveri" néha a valódi énjét a karakterrel? Főleg sorozat szereplők esetében, ahol hosszú időn keresztül alakít valaki egy karaktert.


(Nem tudtam hova tegyem a kérdést, külön pszichológia fül nem volt, de a filmekhez se illene be).



2020. jún. 19. 19:07
 1/3 A nagy Levin ***** válasza:
83%
Olyanról már hallottam,hogy valakinek beteg(ség)et kellett eljátszania és ténylegesen rosszul lett. Persze nem komoly, csak múló rosszullét.
2020. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Színészi technikától és pszichés alkattól is függ, de általában visszahat a színészre, gyakran megterhelő. Szokták is mondani, hogy minden este kicsit meg kell halni a színpadon. Ez nem a cselekményre utal, hanem hogy a színészt is viszi magával a karakter belsője.

"nem "keveri" néha a valódi énjét a karakterrel?"

Ez így picit túlzás, de a karakter átmenetileg lehet rossz hatással a színészre, ha rosszul kezeli. Vagy lehet jó hatással is, és akkor direkt engedi, "kap" a karaktertől valami pluszt.

"sorozat szereplők esetében, ahol hosszú időn keresztül alakít valaki egy karaktert"

Én úgy vettem észre, hogy nem jellemző. Hugh Laurie nem lett Dr. House, vagy Jim Parsons sem lett Sheldon Cooper, sőt gyakran ők maguk dolgoznak egy sorozat végén azon, hogy ne azonosítsák őket a karakterrel. (Jim Parsons pl. erre nagyon sok időt és energiát szánt.)

2020. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Színésze válogatja.

Voltak, vannak színészek, akik szó szerint rabjaivá válnak az eljátszott karakternek. De aki ilyen, annak általában a magánéletét, személyiségét is tönkreteszi a színészi munka, depresszióssá, személyiség-zavarossá válnak.

Nagyon sok jó színész viszont gond nélkül váltogat a karakterek közt és semmi befolyással nincs a szerepen kívüli életére.

2020. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!