Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek milyen magas egy...

Szerintetek milyen magas egy paksaméta ?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy definiálnátok a paksamétát ?


Anyukám szerint 10 cm magasságtól kezdődik. Ti mit gondoltok ? :)



2020. júl. 8. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A paksaméta iratköteg, iratnyaláb.

Nincs mérethez kötve.

Lehet 5-10 oldalas is egy iratcsomó,

de lehet több dossziényi is.

2020. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 kovászos uborkányi
2020. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Jaj, drága kérdező, ezen én is nemrég gondolkodtam! Édesanyámmal a minap össze is vesztünk ezen...


Az édesanyám azt mondta, hogy gyermekkorában följegyzésket készített erről, mindig fölírta, hogy a dédanyja mekkora kötegekre használta ezt a csodálatos kifejezést. Oda is adta: egy pennával írott kis füzetke volt, fölírva: év (hogy pl. mikor kérte a dédanyja, hogy "hozzad mán ide azt a paksamétát, te"), cm (először leírta, hogy hány cm a magassága, majd milyen széles és végül milyen hosszú a "paksaméta").

Például:

Év cm

1972 12x30x21

Édesanyám följegyzéseinek az átlaga magasságra 13,43 cm. Azonban én ebben nem föltétlen hiszek. Ráadásul, a legmeglepőbb, hogy van olyan adat még 1987-ből, hogy egy paksaméta 24 cm magas volt!!! Az nagyon nagy ám!


Gondoljon bele, kedves kérdező! Egy paksamétának kényelmesen el kell férni egy ember kezében, a 24 cm-rel viszont már meggyűlik az ember lányának a baja! Tehát ennyi egy paksaméta nem lehet ekkora.

A 13,43 cm körüli pedig valljuk be, egyszerűen...az embereknek nagyobbra áll a keze így akkora sem lehet.

Tehát én amondó vagyok, hogy olyan 18 cm körül lehet egy átlagos paksaméta magasságra.


Remélem, segítettem, drága kérdező!

2020. júl. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 dosszié 3 mappa magas egy paksaméta.
jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!