Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az utolsó vacsorán látható...

Az utolsó vacsorán látható képről mi az igazság?

Figyelt kérdés

Amit Da-Vinci festett. A filmben mutatják, hogy a Jézustól balra lévő személy tökéletesen ráillik Jézus vállára, és valóban V betűt rajzol ki a két alat.


Valóban elrejtett Da-Vinci valamit a képben?


2010. aug. 4. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak Leonardo tudhatja... Innentől kezdve lehet összeesküvés elméleteket gyártani. :) Úgysem fogja tudni bebizonyítani senki, hogy mi az igazság. Akár még véletlen is lehet....
2010. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A Da-Vinci kód nem ismeretterjesztő könyv, még csak nem is összeesküvés elmélet, csak egy szórakoztató regény, amit megihletett a keresztény mitológia. Se több, se kevesebb.
2010. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
*aminek íróját megihlette
2010. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a történet meg az összeesküvés elmélet marhaság.


De a képet megnéztem egy krfikus programmal, pontosan egymásra passzol a két test. ez érdekelne enge,hogy van-e rá valamilyen tudományos bla-bla.

2010. aug. 4. 12:37
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Te nem látod a NYULAT a képen?
2010. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Dan Brawn bevallotta, hogy az egész csak fikció. Innentől nem értem mit izéltek.

Szerintem ha ilyeneket kérdeznél da Vincitől, megszakadna a röhögéstől.

Nem hiszem, hogy ezeknek túl nagy jelentőssége lenne.

A Jézus jobb oldalán lévő alak válla Jézus vállával V alakot zár be. Igen. De azt is nézd meg, hogy a baloldalán lévő alak is elhajol! Egyszerű a magyarázat. Da Vinci ki akarta emelni Jézus alakját, és ez így volt a legkönyebb. Nem sokkal egyszerűbb magyarázat, mint mindenféle összeesküvés-elméletet belelátni?

Aztán. A Jézus jobbján lévő alak nőnek néz ki. Tételezzük fel, hogy tényleg nő. Akkor hol van János? Ő is ott volt az utolsó vacsorán. Akkor miért nem ábrázolta da Vinci? Egyszerűen csak arról van szó, hogy János fiatal, szinte még gyerek volt akkor, ezért ábrázolta da Vinci nőies vonásokkal, mint akkoriban divat volt a fiatal fiúkat. Mint ahogy a Hunyadi László operában is Mátyást többnyire színésznők szokták játszani. Ez akkor azt jelenti, hogy Hunyadi Mátyás valójában nő volt? Kb. ilyen jellegű ez a kérdés is. Amúgy a valóság az, hogy Mátyás akkor még gyerek volt, és hülyén nézne ki, ha egy tizenéves fiút egy 40 éves színész játszana. Gyerek színészt meg nehéz szerezni. Emiatt játszák nők, akiknek a hangja magasabb, így jobban hasonlít egy gyerek hangjára.

Azt, hogy a Jézustól balra lévő személy válla ráillik Jézus vállára, nem tudom miért van, de biztos erre is valami hasonló a magyarázat, vagy csak puszta véletlen.

Gondolkozz, légyszives, mielőtt mindent elhiszel!

2010. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy meg az Utolsó vacsorán van egy kéz is, aminek nincs gazdája.

Akkor ez azt jelenti, hogy abban a korban csak úgy kezek lebegtek a levegőben?

Da Vinci is hibázhatott. És simán elképzelhető, hogy az egyik hiba az volt, hogy felfestett egy felesleges kezet, a másik "hiba" meg az, hogy a két test egymásra illik.

De az is lehet hogy van valami jelentőssége. Nem tudom. De azon az elméleten, hogy ezzel Leonardo azt akarta volna kifejezni, hogy Jézus és Mária Magdolna házasok voltak, csak röhögni tudok.


(Előző voltam)

2010. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem találom a felesleges kezet. Nincs valami kép, amin jelölve van?
2010. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla.

Én egy templomban kirakott képen láttam.

Jézus jobbján van egy férfi, aki kicsit előre hajolva néz Jézus felé. A közkeletű értelmezés szerint ő Péter. Az ő háta mögött van a kéz, mintha a jobb kezét hátra nyújtaná, csakhogy fordítva van. Tehát mintha egy bal kéz lenne.

2010. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Gondolkozzak? Kérlek...


Köszönöm mindenkinek a válszt, nem akarok semmit belemagyarázni, viszont azt sem tartom jó dolognak, ha valaki beledugja a fejét a homokba.

2010. aug. 4. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!