Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nácik miért rakták a lengyel...

A nácik miért rakták a lengyeleket, cseheket koncentrációs táborokba? Mi volt erre az oka Hitlernek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 20:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A lengyeleket se és a cseheket se zárták lágerbe csak ha ellenállók, rendszerellenesek, kommunisták, zsidók, cigányok vagy homoszexuálisok voltak. Alapjában szolga népnek szánták a szláv népeket, tehát nem volt cél a kiirtásuk.
2020. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 kretens ***** válasza:
100%
Én inkább először is jobban megvizsgálnám és mély kutatást végeznék Hitler gyerekkoráról.Senki sem születik gyilkosnak.Egyébként érdekes hogy főleg a 20-dik század tömegyilkos politikusai mint hitler-sztálin- meg még sorolhatnám miután valódi hatalmat vagyis tejhatalmat értek el a legelső dolguk az volt hogy korábbi életük és gyerekkoruk történetét megmásitották vagy minden tényszerü nyomot eltüntettek és nehezen vizsgálhatóvá tettek.Szerintem ez nem véletlen mert mintha mindegyikben lenne valami közös.
2020. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Hitlerről a győztesek rengeteg valótlanságot állítanak.

Én vettem a fáradságot és átrágtam magam a "Mein kampf" művén. Szó sincs benne a lengyekek vagy csehek táborokba zárásáról. Sem a magyarokéról.

Ahogy komolyabb, témában olvasottabb hozzászólók írták; a kommunistákkal, zsidókkal volt baja. A lengyelek sem voltak ma született bárányok. Ott volt a brombergi mészárlásuk lengyelországi németek ellen:


[link]


Illetve a Volhynia területén a lengyelek az ukránokkal írtották egymást, amelynek százezer civil áldozata volt:


[link]


Érdekességként szeretettel ajánlom Weronika Kuzniar műveit, amelyben sorra dönti meg Hitlerről rasszista, néger ellenes vádakat:

[link]


[link]

2020. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

A koncentrációs tábor nem német találmány volt. USA-ban és Kanadában is voltak ilyen táborok a 2. világhábarú idején.

A német táborok munkatáborok voltak, és egyes beszámolók szerint nem voltak olyan embertelen körülmények, csak a háború vége felé, amikor már nem tudtak ellátmányt biztosítani.

[link] (angol nyelvű)


Az előttem szólóhoz csatlakozva ajánlanám még Jesse Owens önéletrajzát (The Jesse Owens Story, 1970). Németországban jobban bántak vele, mint a saját hazájában.


"Hitler didn't snub me. -- It was FDR [Franklin Delano Roosevelt] who snubbed me."

2020. okt. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

14: Jesse Owens nem volt koncentrációs táborban.

Az meg hogy embertelenek voltak-e a körülmények vagy sem, nem igazán érdekelte azokat, akiket a táborokba érkezésük után rögtön ki is végeztek mert gyengék voltak vagy terhesek, vagy akármilyen okból nem tudtak volna dolgozni.

2020. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

#14 vagyok

#15-nek: Nincs rá egyértelmű bizonyíték, hogy kivégeztek volna embereket, mert terhesek vagy gyengék voltak. Egyéb dolgokra sem a témával kapcsolatban. Előfordult, hogy haszonszerzés céljából rabok hazudtak a koncentrációs táborban történtekről, lásd Hermann Rosenblat.

Amit állítottam:

-az 1930-as években az USA-ban sokkal rosszabbul bántak a feketékkel, mint Németországban

-Koncentrációs táborok léteztek az USA-ban, Kanadában, és máshol is, ahova összegyűjtöttek embereket a származásuk alapján

-A koncentrációs tábor nem német találmány

2020. okt. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bizonyíték? Akkor társalogj magaddal.
2020. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Koncentrációs táborok léteztek az USA-ban, Kanadában, és máshol is, ahova összegyűjtöttek embereket a származásuk alapján"


Fel igaz, fel nem.

A második világháboróú alatt a náci oldalon álló országok USA-ban élő lakosait tényleg beköltöztették gettókba, az esetleges diverzáns-akciók kivédésére.

Én azért ezeket nem említeném egy napon a hitleri táborokkal.

Például az olaszokat begyűjtő egyik táborban Amerikában azért tört ki egyszer lázadás, mert a főzéshez nem kaptak olívaolajat, csak napraforgó- és/vagy repceolajat. A balhé eredményeként az USA sürgősen pótolta is ezt a "létfontosságú" élelmiszert.

Azért a tábor életszínvonalára ez elég jó jelzés.

2020. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#14 #16 vagyok

Az életszínvonal bizonyára olyan magas volt az USA táboraiben, hogy oda önként vonultak be. Az, hogy az USA és Kanada működtetett koncentrációs táborokat kisebb bűncselekmény, mint hogy a németek tették ugyanezt.

A "gettókba költöztetés":

Civilian Assembly Centers - ideiglenes táborok, innen küldték a rabokat tovább az alábbi kettőbe

Relocation Centers - koncentrációs táborok, a legtöbben ezekbe kerültek

Detention Camps - börtön táborok

Inkább a kommunista táborokat nem hasonlítanám össze a többivel.

2020. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 manly ***** válasza:
47%
Rossz kérdés mert nem rakták őket oda.
2020. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!