Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyek a legfejlettebb pszicho...

Melyek a legfejlettebb pszichológiai elhárító mechanizmusok?

Figyelt kérdés
Humor, elaboráció, szublimáció és még melyek?
2020. aug. 13. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Tagadás. Disszociáció. Projekció. Intellektualizáció. Fantáziatevékenység. Izoláció. Hasítás. Passzív agresszió. Acting out vagy kiélés. Leértékelés. Elfojtás. Introjekció vagy bevetítés. Racionalizáció. Regresszió. Reakcióképzés. Szimpatizmus vagy sajnáltatás. Helyettesítés. Szublimáció. Eltolódás. Testi szomatizáció. Humor.


Igazán nincs mit!


Forrás: https://bit ly/2XYAwIc

2020. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az elháíró mechanizmusok összességével tisztában vagyok, a wiki szócikkéből érdemes kiindulni, ahhoz hozzákutatni. A mechanizmusok újra felsorolása indokolatlan volt. Arra lettem volna kíváncsi, hogy ezek közül melyek számítanak fejlettnek.
2020. aug. 14. 06:02
 3/10 anonim ***** válasza:
A reakcióképzés és az elaboráció, azon belül is a szublimáció mind közül a legmagasabb rendű (pl. művészi tevékenység).
2020. aug. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így hallotam, de gondoltam, hátha vki hozzá tud tenni némi hasznos infót.
2020. aug. 16. 05:57
 5/10 anonim ***** válasza:
2020. aug. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az elaboráció módszereiről létezik valami szakkönyv?
2020. aug. 16. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, ilyenről még nem hallottam, hogy egy spontán és nem tudatos mechanizmusnak "módszere" volna.
2020. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magas rendű == fejlett?? Nekem ez eszembe sem jutott volna. Legközelebb lepontozás helyett írd ki normálisan a kérdést!
2020. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 14:09-es, pedig léteznek kutatások, de vmilyen összefoglaló művet keresek további okosodás céljából. Ha az egyén életében az elaboráció spontán is, utólag beazonosíthatóak folyamat iniciátorai és a módszerei, gondolom.


Kedves 14:50-es! Jó.

2020. aug. 16. 15:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Szublimacio, humor
2020. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!