Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Merre induljak el a témámmal?...

Merre induljak el a témámmal? Milyen szakirodalmat olvashatnék hozzá?

Figyelt kérdés
Szociális munkát tanulok.Most írom a szakdolgozatomat,csoportmunka gyerekekkel a témából.Teljesen el vagyok veszve, fogalmam sincsen hogyan kezdjek hozzá. A konzulensemnek pedig legalább egy vázlatot le kellene tennem az asztalra, ahhoz hogy aztán segítséget kérjek.

2020. szept. 5. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A témajavaslat beadásakor nem kellett egy rövid vázlatot írni? Vagy ez itt nem így működik? (Tényleg nem tudom, ezért csodálkozom.)
2020. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem kellett, de akkor még úgy tűnt más témát választok, aztán az befuccsolt.


A másik nagy problémám a kutatás. Vajon hogyan lehetne ebben a témában készíteni?

2020. szept. 5. 23:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Először is olvass a témáról, keress folyóiratokat, könyveket a témában, vedd ki a könyvtárból, amit kell.

[link]

[link]

[link]

Ezek alapján később a ténylegesen felhasznált szakirodalmat, az irodalomjegyzéket is előállíthatod.


2. Az olvasottak alapján szerintem szűkítsd le a témád, ez így túl tágnak tűnik. Mi érdekel? A csoportmunka formái? A csoportmunka eszközei, technikái? A csoportmunka előnyei stb.

Miről szeretnél írni, miről szeretnél kutatni, mi a hipotézised vagy mit szeretné kutatással kideríteni?

Gondolom, be kellene majd vonnod egy iskolai osztályt/csoportot hozzá, velük végeztetni csoportos feladatokat, és megfigyelni őket, esetleg interjút/közvéleménykutatást készíteni. A koronavírusjárvány alatt nem tudom, ez mennyire lesz megoldható.


Nem volt szakdolgozatírást segítő / kutatási módszertant átadó órátok az egyetemen/fősulin? Vegyél fel akár plusz kreditként, ha lehet még, vagy ülj be mások ilyen jellegű előadására, akár szemináriumra is, ha engedélyt kapsz rá. Vagy jelentkezz, ha van ilyen távoktatás.

2020. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Konkrét könyvet hirtelen nem tudok ajánlani, mert mélyebben nem kellett foglalkoznom a témával, és inkább tanári szempontból tekintek rá, de a belinkelt adatbázisokban való keresésen túl megnézném egy általános didaktika vagy szociológia tankönyv csoportmunkáról szóló fejezetét és az irodalomjegyzéket.

Pl.:

[link]

[link]

2020. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először ki kellene találnod, hogy miről akarsz írni, ez nagyon tág téma. Ha van valami elképzelésed, akkor keress rá kulcsszavakra a google scholarban és rengeteg publikációt fogsz találni.


[link]

2020. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia! Én is erre a szakra szeretném beadni a jelentkezésemet. Munka mellett hogy lehet megoldani a fél év gyakorlatot? Csak ez tart vissza, a gyerekek már nagyok, azt hittem ez lesz a legnagyobb gond, de most néztem, hogy fél év kell. Ebben dolgozom, de azt gondolom nem fogadják el.
2020. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Én az Eltére járok, és nekem összesen 3 gyakorlatom volt. Az első csak egy kis 45 órás önkéntes munkának nevezett gyakorlat, a második 150, és a harmadik 360 órás volt, ha jól emlékszem.

Én is dolgoztam az egész féléves gyakorlatom mellett-igaz csak diákmunkát,napi 4 órában. Én olyan gyakhelyet választottam ahova tudtam du menni,így reggel dolgoztam, du pedig gyakorlatoztam.

Szerintem a gyakorlat ne tántorítson el,ha valóban ezzel szeretnél foglalkozni,mert biztos lehet olyan helyet találni, ahova tudnál csak hétvégén menni, vagy ahol rugalmasan kezelnék a gyakorlati óráidat. Sok sikert! :)

2020. szept. 12. 17:33
 8/10 anonim válasza:
Köszi a választ. Én a KJE-t néztem ki, ott van távoktatás, mert hogy még nehezebb legyen, külföldön élünk még kb 10 évig, addig szól a férjem szerződése. Itt csak C1-el mehetek felsőoktatásba, de nekem csak B2-van, a C -már rohadt nehéz. Szóval a gyakorlati nekem nagyon szívás. 18 éve dolgozom Hospice/családsegítő vonalon, nem ma kezdtem, de jobb lenne többet tanulni.
2020. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Melyik országban éltek? Elfogadnák a magyar diplomádat, vagy magad miatt szeretnél többet tanulni?

Én Németországban éltem egy évet, és szeretnék is visszatérni az egyetem után és elhelyezkedni a diplomámmal, de úgy tudom iszonyatosan drága és nehézkes az elfogadtatás, sőt valószínűleg még plusz képzésre is kell járnom jó esetben..

2020. szept. 29. 00:02
 10/10 anonim válasza:
Én már meguntam a prevenciós munkát, inkább hobbiból tanulnék. Az Anerkennung minden tartományban más, de a Bolognai rendszert elfogadják úgy tudom.
2021. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!