Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány ember jövedelme haladja...

Hány ember jövedelme haladja meg Magyarországon az évi 5 millió Ft-ot? Van erre valami statisztika? Relatív érték is jó;)

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Soknak. Kb. a keresők egyharmadának van félmilliónál több havi jövedelme.
2010. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. Nem hiszem h magyarországról beszélsz XD
2010. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amiről Te beszélsz első, az a Rózsadomb
2010. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hányan vannak 5m fölött. 4m fölött 33% volt 2008-ban. Azóta ez növekedett, tehát az 5m fölötti 1/3 az kb. egy jó becslés.


Az APEH oldalán vannak statisztikák.


A valóságos jövedelmek mindig magasabbak a kimutatottaknál, ezt hozzá kell fűzni.

2010. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

19:16

19:51


Az a helyzet, hogy bedőltetek a propagandának. A "jaj de szörnyű hely Magyarország, itt mindenki éhenhal, majdnem mindenki minimálbérért gürcöl, végünk van, ojvé, ojvé" propgandának. Lehet, hogy kurucinfó helyett valami értelmesebbet is olvasni kellene néha.

2010. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ostoba vagy


Én keresek többet is, de mondok neked 100 olyan 1000 lelkes falut, ahol a kocsmároson kivül semkinek nincs ekkora jövedelme. A polgármesternek sem. Orvos meg nincs.

A Jobbikot meg utálom, jobban mint a fideszt.

És lefogadom hogy 10% alatt van az ennyit keresők aránya.


Ilyenek vannak. Ez Magyarország:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2010. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én keresek többet is, de mondok neked 100 olyan 1000 lelkes falut, ahol a kocsmároson kivül semkinek nincs ekkora jövedelme."


Nem aprófalvakról beszéltünk, hanem az országról. Hülyeségeket beszélsz, de nagyon magabiztosan :))))

2010. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy ilyen k*va sokat keresel. :D
2010. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

19:56

Igen, ezt láttam én is, de ez a jövedelemeloszlásokat mutatja, s nem azt, hogy az emberek hány %-a esett az adott jövedelemsávba. Abból a táblából annyi látszik ha az évek során a változását megnézzük, hogy a jövedelemkoncentráció jelentősen emelkedett.


Köszönök természetesen minden hozzászólást, de pont olyasmi adat lenne igazán érdekes, ami mondja, hogy pl. 1-2 millióig hányan kerestek és a többi...

2010. aug. 7. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:

A 1958.nem tudom hpol él. Én pl. soha nem olvasom a Kurucz-infót,és nem dőlök be a propagandának. Csupán a városunkban élő embereket ismerem. Akinek már 120-150.000.-Ft a havi jövedelme,az magasnak mondható. A legtöbben minimélbért kapnak (ha egyáltalán kifizeti a vállalkozó),és mellé semmit sem zsebből.

Olyan kimutatást pedig,amit szeretnél sehol nem fogsz találni. Ha létezne,akkor valódi átlagkeresetet lehetne/kellene közzé tenni,és az sokkal rosszab képet mutatna,mint amit közzétesznek. A statisztikával sokat lehet csalni,és csalnak is.

2010. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!