Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Föld az egy olyan igazságtal...

A Föld az egy olyan igazságtalan hely, ahol a szép lelkűek szenvednek, a romlottak lekűek meg virágzanak?

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 11:51
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

9


És ez nem azt bizonyítja, hogy az átlag földi élet tényleg nem megfelelő az ilyen szép lelkű embereknek? És el kell "menekülniük" a vallásba? A vallás az tényleg a jóindúlatú, szelíd emberek mentsvára?

2020. okt. 24. 14:43
 12/28 anonim ***** válasza:

Nem mondhatjuk, mindjárt mondom miért.

Kérdező te tudod az egyetlen igazságot? Mert különben nem állíthatsz ilyent, hogy igazságtalan. Ezen felül, az élet alapja a környezethez való viszonyulás megfelelő volta. Nem megyünk fejjel a falnak, pusztán mert arra haladnánk (és a fal igazságtalanul ott van). A természetben pedig törvények vannak, amelyeket az ember, mint a természet része, figyelembe vesz. A széplélek jelentése pedig nem az általad megadott, hanem az, aki nézetei nagyszerűségére hivatkozva elvárja mások tiszteletét (és kiszolgálását).

Egyszerűen a környezetünk hatásaira kell reagálnunk, a humanizmus célrendszerét szem előtt tartva. Ezért ha kell, elvégezzük a lelkünknek nem tetsző munkát is. Böjte éppen ezért nem széplélek. Annál inkább humanista. A szó legnemesebb értelmében.

2020. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
A széplélek definiálásánál átléptem gondolatom lényegét. Éppen azt szerettem volna mondani, a széplélek nézetei nagyszerűségére hivatkozva elvárja mások tiszteletét (és kiszolgálását). Ahelyett, hogy tenné a dolgát mások (és persze saját) hasznára.
2020. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

12


De ez annyira kiábrándító, mármint amikor a természet törvényeiről, evolúcióról, erőtörvényekről, természethez való adaptálásról szól. Ha csak ennyi az életünk lényege akkor tényleg mi értelme. És az embereket ennek tudata hogy nem zavarja, hogy nem érzik azt, hogy nem kérnek belőle, mint én?

2020. okt. 24. 14:48
 15/28 A kérdező kommentje:

13


Talán ebben is van valami. Talán jogosan? Ha valami morális jobb annak nem kellene feltétlenül érvényre jutnia, a morálisan alacsonyabb szintűvel szemben. Az ilyen lelkek nem érthetik, mások hogy nem jönnek rá arra a nagyon egyszerű dologra, hogy ha minden egyes személy helyesen cselekszik, akkor annak az összhatása káprázatos. Akkor megváltozik a világ. Viszont nagyon sok ember egóból cselekszik, érdekből cselekdszik és sokan még vissza sem riadnak etikátlan, másoknak ártó viselkedésmódoktól. Az emberek különböznek, sokakban erősebb az empátia mint másokban, erősebb az igazságérzet mint másokban. Környezetemben az erős igazságérzetű emberek általában a rövidebbet húzták. Sosem adtak nekik igazat. Ez is azt bizonyítja, hogy nem a széplelkűeknek lett kitalálva ez a hely, nem azoknak akik valamilyen jót szeretnének gyakorlatba ültetni. Mert valóban az erőtörvények uralkodnak és a jóságnak lényegében nincs semmilyen rendeltetése, semmilyen haszna e tekintetben. Tehát az ilyen emberek nagyon nagyon nagyot szívtak. Ezért is vár rájuk a szenvedés.

2020. okt. 24. 14:57
 16/28 sadam87 ***** válasza:

#9/#10

Én semmit nem tanácsolok, csak próbáltam keresni a feltett kérdésre egy ellenpéldát. Azt sem állítom, hogy az ilyen embereknek a vallásba kell "menekülniük". (Őróla sem hiszem, hogy menekült volna.) Valószínűleg van nagyon sok nem vallásos ember is, aki "szép lelkű" (akármit is jelentsen ez), de nem boldogtalan. (Főleg azért Böjte Csabát hoztam, példának, mert ő elég közismert.)

2020. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hagyjátok, ő az a troll, aki nemrég kiírt pár hasonló kérdést, amikben végig azon siránkozott, hogy a csúnya, gonosz emberek megkeserítik az ő szegény jó lelkét...:D
2020. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 bollocks ***** válasza:
Én szép lelkű vagyok, és egyáltalán nem szenvedek. Te sem azért szenvedsz, mert szép lelkű vagy (vagy legalábbis annak tartod magad), hanem a korábban már ezen a fórumon is feltárt pszichés problémáid miatt. Egyszerűen evolúciós zsákutcának tűnsz, de ezen mi nem tudunk változtatni.
2020. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"De ez annyira kiábrándító, mármint amikor a természet törvényeiről, evolúcióról, erőtörvényekről, természethez való adaptálásról szól. Ha csak ennyi az életünk lényege akkor tényleg mi értelme."


Az, amit adsz neki. Ertelmet pedig ugy tudsz adni neki, hogy csinalsz valami hasznosat, ertelmeset. Ha csak sirankozol, es nem csinalsz semmit, akkor persze hogy ertelmetlen az eleted.

2020. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18


Bár tettem fel kérdéseket még ezen a fórumon, mérget vennél rá, hogy tudod melyek voltak az enyémek? ;)

2020. okt. 24. 22:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!