Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen civilizacioju emberek...

Milyen civilizacioju emberek elhettek időszámításunk előtt, kb 10 ezer éve?

Figyelt kérdés
Mivel foglalkozhattak szerintetek? Hogy elhettek? Ki hogy látja?
2020. dec. 6. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Vegyük pont az utolsó jégkorszak utáni időket. Szép lassan kezdenek kialakulni a városok. A legrégebbi létező város a Földön 8 ezer éves. Ezek a helyek Mezopotámia, a két nagy kínai folyó, Indus-Gangesz és a Nílus völgyében voltak, de a bölcső mindenképp A Tigris-Eufrátesz környéke volt. Itt kezdenek el először az emberek elszakadni a klasszikus vadászat-halászat-gyűjtögető életmódtól, mert kezdtek felesleget felhalmozni és emiatt specializálódni valamint kereskedni.
2020. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb helyen ősemberek.

Halászat (inkább halvadászat, dárdával), vadászat, gyűjtögetés.

A mezőgazdaság kezdetei: vagyis vetés szórással, vagy pedig ásóbottal.

2020. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tislerics Máté ***** válasza:
49%

Mi ez, hogy a legrégebbi város 8000 éves? A történészek egyik legnagyobb kihívása rekonstruálni hogyan alakultak ki az első városok. Ez egy több ezer éven át tartó folyamat volt. Te meg itt bedobod hogy 8000 év?! Legalább 10.000-et írtál volna, mert Jerikó például 9-10 ezer éve már falakkal körbevett nyüzsgő, kereskedő város volt...


A 2. komment meg így kezdődik, hogy ,,ősemberek"... A legrégebbi ember! (homo sapiens) fosszilia kb. 200.000 éves. Ennyi erőből az Athéniak is ősemberek voltak, mert azok kb. 5000 éve húzták fel (nem két nap alatt) Athén városát. Vagy számodra 5000 év már modern civilizációban élő ember? A 10.000 éve élt meg már barlanglakó ősember? Akkor egy homo erektusz mi? Ősemlős? ...

2020. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Ne keverjük össze az előembereket az ősemberekkel.

Az ősember már a mi fajunk.

2020. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Az ősember már a mi fajunk."

Nem. Bár van valamennyi vita a besorolás körül, de általában egyik ősemberfajt (neandervölgyi, heidelbergi, gyeniszovai, stb.) sem tekintik Homo Sapiens alfajnak.

2020. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

2

A legtöbb helyen őskori körülmények között éltek, halásztak, vadásztak, gyűjtögettek, de anatómiailag modern emberek voltak, nem ősemberek.

2020. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
T Máté: nem szoktam érteni a lepontozásokat, de most értem: olvasnád el még egyszer, hogy mi van a szövegben. A legrégebbi létező (azaz ma is létező) város 8 ezer éves. Az elpusztult városokról nem beszéltem.
2020. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Mondom: az ősember MÁR a MI FAJUNK!

Amelyik még nem az, az előember, méghozzá ebből sok faj volt az idők folyamán.

2020. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tislerics Máté ***** válasza:

#7! jogos! Így már értem. (felpontoztalak)


#8! Én ezt eddig nem így tudtam. A wiki se tér ki arra, hogy a homo sapiens még ősembernek számítana. Sőt:


,,Az ősember fázist a majomember (Pithecanthropus), majd az előember (Archanthropus) előzi meg és a mai ember (Neanthropus) követi. Ezek nem rendszertani kifejezések, hanem gyűjtőnevek." (wiki)


Egy 100.000 éve élt Homo Sapiensre még úgy ahogy lehetne mondani, hogy ősember (mert, hogy ez csak egy gyűjtőnév és nem rendszertani besorolás) De egy 10.000 éve élt Jerikó belvárosában dolgozó kofára, azért elég erős lenne ez a megnevezés.


Szerintem maradjunk annyiban, hogy túlnyomó részben ősemberekre jellemző életvitelt folytató emberek éltek akkor. A városi élet és a mezőgazdaság ritka volt...

2020. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ősembernek akkor nevezzük, ha még ősközösségben élt, a letelepedés előtt, ÉS már tudna szaporodni a mai emberrel.

Tehát egy faj velünk.

2020. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!