Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi annak a tudományos magyaráz...

Mi annak a tudományos magyarázata, hogy vegetáriánus étrenden azt tapasztaltam, hogy elkezdett csökkenni a mentális teljesítőképességem?

Figyelt kérdés
3 éve vegetáriánus vagyok, B12-t és különböző multivitaminokat is szedek, de az utóbbi időben mintha meghülyültem volna. Mi lehet a gond? Mi erre a tudományos magyarázat? Ötletek?

2020. dec. 11. 11:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt leszögezném, hogy a kérdésem komoly, és nem provokatív szándékból íródott!
2020. dec. 11. 11:06
 2/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tutira hiányzik valami fontos nyomelem vagy egyéb tápanyag.

Az emberi szervezet nem tisztán növényi tápanyagra van "tervezve", szóval ha csak azt kap, nagyon oda kéne figyelni, hogy a hiányzó állati termék minden lényeges eleme pótolva legyen.


Egy gasztroenerológus vagy valami táplálkozás-szakértő meg tudná mondani, miben szenvedsz hiányt.


De az is lehet hogy semmi ilyen gond nincs és a problémád vagy negatív placebó jellegű, durván mondva tudat alatti képzelt, vagy éppen valami totál más betegség jele, ami véletlenül esik csak egybe a növényi koszt időszakával.


Sok ok lehetséges, kivizsgálást igényel, nem itt fogod megtalálni a megoldást.


De annyiban hagyni sem kéne és ha a vega étrenddel amúgy jól érzed magad, szerintem megfelelő szakival kezdd, ne a húsra visszaállással.

2020. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy valami mással van összefüggésben, és vega étrend nélkül is hasonló változásokat tapasztalnál.
2020. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Először is nem cs B12 öt hanem valami komplex B vitamin készítmény kellene és a többi vitaminra nyomelemre ásványi sóra is oda kellene figyelni (lehet jobban jársz ha külön veszed meg a vitaminokat mert nagyon nagyon kevés multi van amiben tényleg minden benne van megfelelő mennyiségben amiben az meg rohadt drága).


Tojást se eszel?

Nagyon nehéz és drága mulatság és sok odafigyelést igényel csak növényi forrásból pótolni mindent =>teljes fehérje profilt lefedni, + a zöldségek gyümölcsök ásványi anyag tartalma eléggé lecsökkent (nagyüzemi termelés stb)/ szezonban mé hazai/házi/őstermelőtől vásárolt alapanyagokkal talán de szezonon kívül nagyon nehéz és drága minőségi növényi táplálékkal kielégíteni a szervezet igényeit, minőségi éhezés könnyen előfordulhat.

2020. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tojást, tejtermékeket mint pl. sajtot eszek, multivitaminból a GAL Multivitamint fogyasztom, nem tudom mi lehet a baj.

Valószínűleg egy ideig megpróbálok visszaállni a húsfogyasztásra, és megnézem hogy reagál a szervezetem.

A B vitaminok mellett még a kreatinról, kolinról és a taurinról olvastam, hogy ezeknek a hiánya problémákat okozhat, de csak találgatni tudok.

2020. dec. 11. 12:39
 6/15 Mr.Q77 ***** válasza:
Mondjuk a GAL az már egy igényes szint, tojás meg egy superfood ... akkor nem tudom hirtelen mi lehet a gond
2020. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#2 Az egészen biztos, hogy nem placebó, főként koncentrációban és a rövid távú memóriában érzek visszaesést az utóbbi időszakban. Ami meglehetősen kellemetlen, mert a vizsgaidőszak kellős közepén vagyok.

Egyébként arra is gondoltam, hogy csak halat adok hozzá az étkezésemhez, egyfajta kompromisszumként, a gond csak az, hogy nálunk ritkán van hal.

2020. dec. 11. 12:44
 8/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy már ketten is jeleztük, főleg így, hogy tojás, tejtermék van, nagyon nagy eséllyel nem a vega koszt a te bajod, csak pont valami más pont ugyanakkor van.

Kivizsgálás kéne, amíg itt tesztelsz hússal, nem hússal, esetleg egy komoly betegséget hanyagolsz el.

2020. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 éve vagy vegetariánus, de csak most vetted észre, hogy köd szállt az agyadra, akkor ez simán lehet a lockdown pszichés hatása is. Kevés inger, monoton hétköznapok, több bezártság. Én húsevő vagyok, de hasonlóképp érzem magam.
2020. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

#9: valóban, simán lehet. Én próbálom pörgősen kitöltött szabadidővel, sok alvással kompenzálni, mert éreztem, hogy, főleg ebben a sötétben munkába, munkából sötétben időben alapból befordultabb, tunyább az ember, agyilag is.


Ginzenget próbáltad már?


Én elvagyok napi köbméter koffeinnal is. :D

De próbáltam már a ginzenget, csak engem túl is pörgetett, nem egészségi problémás szempontból, csak nyüzsögtem akkor is, mikor már pihenni kellett volna, az meg hosszú távon visszaüt.

2020. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!