Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi annak a tudományos magyaráz...

Mi annak a tudományos magyarázata, hogy vegetáriánus étrenden azt tapasztaltam, hogy elkezdett csökkenni a mentális teljesítőképességem?

Figyelt kérdés
3 éve vegetáriánus vagyok, B12-t és különböző multivitaminokat is szedek, de az utóbbi időben mintha meghülyültem volna. Mi lehet a gond? Mi erre a tudományos magyarázat? Ötletek?

2020. dec. 11. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%
A szervezet építőeleme a fehérje. Enélkül elkerülhetetlen a leépülés és ennek első jele a mentális képességek csökkenése.
2020. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
79%
#11: írta, hogy tojást és tejterméket eszik, úgyhogy nem valószínű, hogy fehérjehiány.
2020. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy vannak igen fitt húsevők és vegák, továbbá vannak tompa húsevők és vegák, ezért egy ilyen jelenség nem ezzel, hanem egyébbel függ össze. Hogy mivel, ahhoz alapos orvosi vizsgálat kell. Itt ismeretlenül, nem orvosoktól ilyenre választ ne várj. Ha mégis, akkor megvan a magyarázat.
2020. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

többen írták a fehérjéket , és te is írtad a tojás fogyasztást.


ami nagyon helyes, de a mennyiség sem mindegy

és a fehérjék minősége ,


elsősorban az esszenciális aminosavakra kell odafigyelni ez 9db esszenciális aminosav ,amit a szervezet nem tud szintetizálni.


a mennyiség : 70ttkg/90g/nap ,tiszta fehérje ülőmunkánál ,ami nem egyenlő 90g mennyiségű tojással.


a fehérjéket lehet komplettálni ami biológiailag magasabb minőségű fehérjét ad ,pl. tojás krumplival, = biológiai érték 130. a tojáshoz viszonyítanak és az 100.


tehát megfelelő -----fehérje mennyiség és minőség--

----a kulcsszó.


a hal beiktatása az étkezésbe jó megoldás, ha nem ütközik morális kérdésbe nálad,a megfelelő fehérje forrás mellett az omega3 szint is magas.


a sajt és tejtermékek fogyasztása is sokat segít, ill. az olajos magvak.


ami még fontos az össze vitamin és ásványi-anyag és esszenciális zsírsavak és szénhidrát

(a szénhidrát nem mumus és hozzájárul a megfelelő vitalitáshoz,100g/70ttkg/nap.)


és a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele mellett (a dehidratáltság rossz kedélyt és fáradékonyságot okoz. pótlás ásványvízből, a sör meg cola nem számít folyadéknak )


a megfelelő mennyiségű vas pótlása.

ez nagyban hozzájárul a megfelelő vitalitás eléréséhez,mivel a gázanyagcsere (oxigén/széndioxid) fő mikroeleme.


a vas felszívódása amúgy is nagyon gátolt hát még nővényi táplálékból az úgy nevezett nem hem kötésű

vas felszívódása 8-12% ami nagyon kevés , ezért pótolni kell, a reproduktív korú nőknél 15mg/nap,

leginkább pezsgő tablettásat ,de csak nagyon ellenőrzött helyről származót ,mert egyéb helyről származó hamis biztonság érzetet ad, ami veszélyesebb mintha nem is szednél.


összességében az ovo-lakto táplálkozás a célravezető de figyelni kell a megfelelő esszenciális tápanyagok bevitelére.


ennyit röviden a teljesség igénye nélkül.

2020. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Most nekem is nulla alá csökkent a koncentrációs készségem, először azt hittem, hogy a lockdown miatt, amiben biztos van valami de közben az is kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Menj orvoshoz mert ez sokminden jele lehet. Nem hiszem, hogy a húsevés megoldja.
2020. dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!