Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan ered az a hazugság,...

Honnan ered az a hazugság, miszeritn a gój eredeti jelentése "lélektelen állat"?

Figyelt kérdés
Mert ugye akit tényleg érdekel az igazság, és hajalandó utána nézni, azt tudja, hogy eredeti jelentése "nemzet". Ráadásul a Bibliában és a Talmudban többször a zsidó nemzetre utal a szó, és azért csak nem neveznék magukat lélektelen állatnak. De már bármilyen tájékozódás nélkül gyanús lehet, hogy hogyan lehet egy összetett szó egyszótagos, bár erre még ki lehetne találni valamit...
2010. aug. 14. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
látszik h nem olvastad a Talmudot, mivel akkor rájönnél h nem hazugság. egy helyütt is max azt olvastam hogy goj az régen a rómait jelentette.
2010. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hol van ez a Talmudban pontosan?
2010. aug. 14. 21:14
 3/21 anonim ***** válasza:
Most már csak azt áruld el, hogy ki az a kompetens személy, aki szerint az eredeti jelentése "lélektelen állat?"
2010. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kompetens személy ilyet nem állít. De nagyon kíváncsi vagyok, hol van ez a hely a Talmudban, amelyre az első válaszoló utalt.
2010. aug. 14. 21:18
 5/21 anonim ***** válasza:

A gój szó jelentése valóban nemzet. És a második válaszoló is jól írja, rómaiakra is használták.

De magának a szónak nincs olyan fordítása, hogy lelketlen állat. A Talmudban tesznek utalásokat, hogy megölheted a gójokat, mint az állatokat, de magának a szónak nincs ilyen jelentése. Legalább is ezt állítják egyesek. Mások meg azt, hogy direkt félrefordították a Talmudot. Majd valami hivatalos kiadást el fogok olvasni, mert elég szomorú, hogy az ember már ilyen kézzel fogható dologban sem tud igazságot tenni, mert a propaganda kihasználja, hogy az átlag magyar ember fia nem tud héberül és össze-vissza hazudozik (vagy zsidók vagy szélsőjobbosok, majd elválik. Remélem nem az utóbbi.)

2010. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ez mind rendben van, de mégegyszer: a kérdés így hangzott:

Honnan ered az a hazugság, miszeritn a gój eredeti jelentése "lélektelen állat"? Ki mondta azt, hogy ez az eredeti jelentése?

2010. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki volt az első ember, aki ezt mondta. A múltkor valaki nekem esett, hogy mondjam meg, az eredeti jelentését a szónak, és akkor nem értettem. Ma olvastam ezt az oldalon, és már értem.
2010. aug. 14. 21:27
 8/21 A kérdező kommentje:
21:20: hol áll a Talmudban, hogy a gójokat meg lehet ölni?
2010. aug. 14. 21:27
 9/21 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

[link]

2010. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Már bocs, de ez nem a Talmud...
2010. aug. 14. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!