Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarország az elsők között van a kontinensen az egy főre jutó alkoholfogyasztásban?

Figyelt kérdés
Légyszíves ne poénkodjátok el a kérdést, őszintén érdekel a társadalmi, kulturális és történelmi magyarázatok a dolog mögött. Szívesen olvasnék tudományos munkát is a témában, ha ismertek valamit.
2021. márc. 8. 12:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hirtelen ránézésre nem látok összefüggést az alkoholfogyasztás taglaló és a boldogság statisztikák között. Csak az EU-ban több ország van, ami mindkettőben hátul (Görögország) vagy éppen elől (Finnország) van.
2021. márc. 8. 12:46
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak tipp, de szerintem a magas stressz miatt.
2021. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%
nézz körül basszus, ezt máshogy nem lehet kibírni
2021. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
elsősorban kultúra. ezerféle különböző indokból, egy csomó célból többé-kevésbé elfogadott alkoholt fogyasztani.
2021. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Van az indavideón egy film, magyar vagyok, alkoholista. Na abban kb elmondják. Nálunk előszeretettel stresszelnek az emberek, aminek kézenfekvő kezelése a társadalmilag nagyon elfogadott piálás. Főként ezért.


De még a vezér is alapvető élelmezési cikknek tekinti, így teljesen szabad a pálinkafőzés, ami nonszensz.

Magyarországot az alkohol hajtja.

2021. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2021. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
82%

Nem vagyunk az első között a kontinensen.


A 2016-os európai lista szerint a fellistázott 59 országból 20. helyen vagyunk, a szomszédainkból és közeliekből Németország, Szlovákia, Ausztria, Csehország, Románia, Franciaország, Szlovénia mind előttünk jár, csak a horvátok isznak kevesebbet.


Ettől még probléma az alkoholizmus, komoly probléma, de ez az "elsők között" simán nem igaz.


Nemrég néztem egy 2020-as UK listát, ott még hátrébb voltunk.


Nem tudom, honnan szedted azt az első közt statisztikát.

2021. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ebben persze nincs benne a felméretlen házi pálinkafőzés, ami nem kis tétel

Szerintem nálunk nem mérik pontosan az alkoholfogyást. Az az érdekes, hogy a fogyasztás mértéke szerintem nem csökkent, így az élbolyba sorolás nem alaptalan.

2021. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Wadmalac ***** válasza:
71%

"az élbolyba sorolás nem alaptalan"


Ehhez elég tágan kell értelmezni az élboly fogalmat. Ha úgy érted, hogy a mezőny közel fele, akkor stimmel. :D

2021. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország az elsők között van a kontinensen az egy főre jutó alkoholfogyasztásban?"

A Világbank 2015-ös adatai ( [link] ) szerint kis hazánkban egy főre vetítve 11,6 liter alkohol fogyott. Az európai kontinens átlaga 11,4, az Európai Unió átlaga 11,4 liter, hozzánk hasonló mennyiséget fogyaszt:

* Svájc

* Lengyelország

* Románia

nálunk többet fogyaszt:

* Belgium (11,8)

* Moldova (11,9)

* Portugália (11,9)

* Fehéroroszország (12)

* Ausztria (12,1)

* Bulgária (12,3)

* Észtország (12,4)

* Írország (12,5)

* Oroszország (12,5)

* Franciaország (12,6)

* Lettország (12,6)

* Szlovénia (12,7)

* Németország (13,1)

* Luxemburg (13,2)

* Csehország (14,3)

* Litvánia (15,4)

tehát - bár magas az alkoholfogyasztás - de nem vagyunk az elsők között.

2021. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!