Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Anglisztika szakon végzett...

Anglisztika szakon végzett embernek milyen jövőbeli munkái lehetnek? Illetve aki andragógia szakon végzett, neki milyen munkalehetőségei vannak? Szóval anglisztika és andragógia szakra adott válaszok egyaránt érdekelnek.

Figyelt kérdés

Tanár/tolmács/fordítón kívül.

És pl. ahhoz hogy tolmács legyek mit kell csinálni egyetem után?

"mehetsz a mekibe" jellegű válaszokra pedig nem vagyok kíváncsi. :)


Illetve van itt valaki, akivel tudnék egy kicsit beszélni a továbbtanulásról komolyabban?



2021. márc. 25. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Munka kell: Call center.
2021. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ezekre a szakokra járok, de a továbbtanulásról engem is kérdezhetsz, ha szeretnél.
2021. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Generál irodai munkákhoz jó, ahova nem kell szaktudás, de elvárják a felsőfokú végzettséget.
2021. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is nyelvszakos vagyok, úgyhogy nyugodtan kérdezhetsz bármiről:) Egyébként mehetsz SSC-be, kultúrintézményekbe, lehetsz kutató, nyelvész, műfordító, fordító-tolmács, etc. A tolmács fordító irányhoz szükséges egy mesterképzést elvégezned (nekem is ez a cél).
2021. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én anglisztika alapképzésen, fordító és tolmács (azon belül is fordító) mesteren végeztem. Alapképzés után sokan ezt a fordító utat választották, bár pontosan nem tudom, mennyien, mert én máshol csináltam a fordítót. Egyébként az előző nagyjából jól leírta, néhányan maradtak kutatni, doktorit csinálni, sokan vannak multiknál, ahol csak az a lényeg, hogy jól beszélj egy nyelvet és legyen felsőfokú végzettséged. Nekem is írhatsz, ha van a továbbtanulással, vagy valamelyik szakkal kapcsolatos kérdésed! :)
2021. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!