Isten rabjai vélemények?

Figyelt kérdés
Most olvastam el és iszonyatos volt. Nem azért, mert unalmas lett volna, hanem mert hányingerkeltő volt. Az az alávaló viselkedés, a keresztény erkölcs ajnározása, a képmutatóság , az önreflexió és logika hiánya, a mérhetetlen butaság. Szerintem a büszkeség, gőgösség, önállóság, szabadság erény. A szolgalelkűség(amit ez a könyv magasztalt), az alázatosság, a szerénység, a megbocsájtás pedig alávaló, megvetendő dolog.Egyedül akkor éreztem elégtételt, amikor margitot pofon csapták.meg amikor megdöglött.Gyomorforgató volt olvasni. Nektek mi a véleményetek?

2021. máj. 4. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ezt a kérdést volt gyomorforgató olvasni.
2021. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
erről szól a vallás, csak nem mindegyik mondja ezt így ki. de pl a jehovák is büszkén hívják saját magukat rabszolgának (the faithful slave)
2021. máj. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én nekrm, meg attól kell hányni, aki nem képes szerénységre.
2021. máj. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én arról beszélek amikor valaki azért szerény hogy "bekerüljön a mennybe"
2021. máj. 5. 06:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk egy ateista szerény, és ez neki belülről jön, akkor az nemeslelkűségre vall. Ellenben amikor a keresztények számigálják ,hogy mit kell tegyenek a mennybe jutásért,és csak ezért cselekszik a jót, arra mondom hogy undorító.akkor inkább ne is tegyék meg
2021. máj. 5. 06:37
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

"Szerintem a büszkeség, gőgösség, önállóság, szabadság erény."


Rendben, akkor visrlkedj is így, mondjuk tíz éven keresztül, jaj de meg fognak gyűlölni téged önhittséged miatt. Aztán ne gyere ide avval, hogy nem bírod a folyamatos harcot és öngyilkos akarsz lenni...


Az önállósággal semmi baj, lehet úgy is valaki önálló hogy Isten útját járja. A szabadsággal is ez a helyzet, azonban a szabadosság, a gőgősség, pillanatnyi örömet okoz, hosszútávon károsan hat a környezetedre saját magadra is. A büszkeség az egodat táplálja, avval semmi baj nincs ha sikereidnek örülsz. Csak sokszor eltakarja, hogy rajtad kívűl más is él ezen a bolygón.

2021. máj. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A gőg segít megőrizni a szolgaságot. A gőgösség a szolgalelkűség ellentéte. Szerintem ezért jó tulajdonság
2021. máj. 5. 06:52
 8/10 A kérdező kommentje:
*megelőzni
2021. máj. 5. 06:56
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, nem kell hangoztatni, már leesett mindenkinek,

hogy egy végtelenül arrogáns, egoista valaki vagy.

Szerencsére az emberek többsége ezt nem tartja jónak, és ha tudja ezt rólad, messzire el is kerül.

2021. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
És nem, a gőgösség(arrogancia) nem a szervilizmus ellentéte, távolról sem.
2021. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!