Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találhatnék a középkori...

Hol találhatnék a középkori Európából érdekes, korabeli történeteket?

Figyelt kérdés
Akár valakinek a naplója, ha írtak ilyesmit.

2021. máj. 6. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamit olvastam régebben, hogy különféle középkori könyvek felkerülnek a netre, a corvinák és egyebek.

Nem tudom, hol tart a projekt, nézz utána, hátha kezdetnek megfelel neked.

[link]

2021. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Húú! Köszönöm!
2021. máj. 6. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívesen.

:)

Ha kitalált történet is jó, akkor ajánlom Merle regénysorozatát, a Francia históriát, ez az első kötet címe.

Merle tanár volt és a történelem eseményeit egy család történetének keretében mutatja be, a szent Bertalan éjszakáját, a vallásháborúkat, a királyi udvar pompáját, beleszőve az igazi és megtörtént történéseket a középkori mindennapi életbe. Nagyon változatos és szórakoztató könyvek ezek, van benne pestis, meg házasságok, királyok magánélete, amely annyira fontos volt az alattvalók számára, hogy közüggyé vált, szerelem, háború, párbaj. Merle rengeteget kutakodott levéltárakban, hogy korhű képet fessen és rávilágítson a történelmi összefüggésekre, mi miért történt, vagy mik voltak egyes esetek előzményei, következményei és ez nagyszerűen sikerült neki.

2021. máj. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi számít érdekesnek?
2021. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Waltarinak is vannak középkori ihletésű történelmi regényei, Konstantinápolyról, vagy a Szulejmán korabeli török időkről, egyik kedvenc íróm, bár neki több ókorról szóló regénye is van, de azok is nagyon jók.
2021. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyan érdekel legjobban, ami a lovagok, nemesek, királyok életével kapcsolatos. Ha volt segédjük vagy valaki aki folyton a közelükben volt akár annak a szemszögéből (bár nem tudom hogy ők tudtak-e írni, olvasni).
2021. máj. 7. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Maurice Druon: Az elátkozott királyok


Én annak idején imádtam. Történelmi regény, valós alapokon nyugszik, nyilván vannak benne kitalált részek is. A százéves háború előtti eseményeket dolgozza fel főleg Franciaország szemszögéből, de vannak Angliában játszódó jelenetek is. Én bátran ajánlom elolvasásra.

2021. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!