Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Fröcsögés nélkül leírná nekem...

Balasa Bence kérdése:

Fröcsögés nélkül leírná nekem valaki, hogy mit takar a népek három osztálya a szociáldarwinizmus szerint?

Figyelt kérdés

Kultúra teremtő népek


Kultúra hordozó népek


Kultúra romboló népek



2021. jún. 3. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Ilyenről nem hallottam
2021. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Mein Kampfban részletesen le van írva.
2021. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A Mein Kampf szerint háromféle faj létezik a Földön: kultúrateremtő, kultúrahordozó és kultúraromboló. Kultúrateremtésre kizárólag az árják képesek. (Hitler nem fejti ki, kiket sorol az árják körébe.) Az általuk teremtett kultúrát néhány más faj (ezek sincsenek közelebbről meghatározva, de példaképpen a japán ide tartozik) tovább hordozhatja. Az európai népek közül mindenesetre a germán származásúak automatikusan az árják köré sorolódnak. A kultúraromboló fajok alapvetően a zsidók, illetve az említés szintjén itt szerepelnek a négerek is."

[link]

2021. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talán csak nem a “szociáldarwinizmus”, mint olyan sorolja be három kategóriába a népeket, hanem a Hitler.

Bár maga a szociáldarwinizmus még manapság is rendelkezik követőkkel, de a legtöbb komoly ember elavult eszmerendszernek tartja. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a XX. század első felében ne lettek volna értelmes képviselői. Hitler nem tartozik ezek közé.

2021. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3


Ez sokat segített

2021. jún. 6. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!